Життя прийомної дитини. Що відчувають діти

0 коментувати
Ребекка Керолл: Мої прийомні батьки-хіпі «не хотіли збільшувати перенаселеність світу»

Ребекка Керолл: Мої прийомні батьки-хіпі «не хотіли збільшувати перенаселеність світу»

Існує чимало історій, причому недавніх, про те, як прийомних дітей повертають, як над ними знущаються, як їх доводиться рятувати

«Вважається, що процес усиновлення закінчується укладанням та нотаріальним засвідченням документів, і, можливо, для прийомних батьків це дійсно так. Але для дитини, яка розуміє, що батьки їй не рідні, не закінчується - ні після підписання документів, ні після досягнення повноліття», - пише американська журналістка Ребекка Керолл у своїй колонці для The Guardian.

Вона розповідає, що особливо складно доводиться тим дітям, чий колір шкіри відрізняється від батьківського.

«Усиновлення було узаконено в 1850-х і повинно було ґрунтуватися на інтересах дитини, а не дорослого. Але, якщо колись це і було правдою, то з роками концепція сильно змінилася. Існує чимало історій, причому недавніх, про те, як прийомних дітей повертають, як над ними знущаються, як їх доводиться рятувати; є безліч прикладів того, як батьки та інші люди говорять про усиновлення жахливі речі, які тільки можна уявити, - зазначає автор. – Я часто замислююся, наскільки насправді інтереси дитини беруться до уваги в процесі усиновлення».

Вона пояснює, що її всиновили в кінці 1960-х, і її батьки-хіпі, «не бажаючі збільшувати перенаселеність світу», більше думали про свої інтереси, ніж її. Саме тому вона ніколи не приймає запрошення виступити публічно і розповісти про свій досвід, так як часто вони виходять від груп батьків з комплексом «білого спасителя».

І тільки нещодавно їй вдалося поговорити з людьми, готовими дійсно почути її історію і зрозуміти, які проблеми насправді відчувають усиновлені діти, особливо, коли мова йде про межрасове усиновлення.

«Я була зворушена їх готовністю шукати нові способи спілкуватися з усиновленими дітьми, а не просто копіювати біологічний зв'язок, - включаючи, якщо діти того захочуть, зустріч з їх біологічними батьками; на умовах дітей, зрозуміло, і під наглядом», - додає Керолл. В особливості її порадувало і те, що вони готові обговорювати питання міжрасового усиновлення та адаптації.

Вона наводить висловлювання фахівців з питань усиновлення про те, що зараз дискурс навколо теми прийомних дітей, нарешті, починає формуватися за допомогою самих дітей, які виросли і хочуть покращити досвід тих, кому ще тільки належить зіткнутися з усиновленням.

У дитинстві мені здавалося, що сам факт усиновлення робив мене гірше інших дітей

Автор додає, що багато батьків готові пристосовуватися до мінливого дискурсу. Кера Болоник, письменниця, яка всиновила чорношкірого Тео, ніколи не говорить із сином про «усиновлення», використовуючи формулювання «коли ми тебе зустріли» або «коли ти з'явився в нашому житті».

«Мене це дуже радує: в дитинстві мені здавалося, що факт усиновлення робив мене гірше рідних дітей. Можливо, тоді ніхто просто не знав, як говорити про це, але вперше за довгий час, в мене з'явилася надія, що фокус процесу усиновлення нарешті почав зміщуватися в бік інтересів дітей», - підсумовує Керолл.

Повну версію колонки Ребекки Керолл читайте на сайті The Guardian


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: