Чи збожеволіла Росія

5 коментувати
Адам Гарфинкл: Є США таким же козлом відпущення для Путіна, як євреї для Гітлера?
flickr.com

Адам Гарфинкл: Є США таким же козлом відпущення для Путіна, як євреї для Гітлера?

Американський журналіст Адам Гарфінкл у колонці для The American Interest міркує над тим,чи перетворюється Росія на чолі з Путіним на «шалену державу», використовуючи термін ізраїльського вченого Ехецкеля Дрора

Божевільні держави небезпечні, впевнений Графінкл. Нормальні політики не можуть вести аргументовану розмову зі своїми лідерами, оскільки ті занадто захоплені теоріями змови і схильні починати війни. Божевільні країни з ядерною зброєю ще більш небезпечні, проте – не враховуючи Північної Кореї – це лише теоретичне припущення, адже в світі ніколи не було сильної та божевільної держави з ядерною зброєю... принаймні, дотепер.

«Чому я закінчив попередній абзац фразою «досі»?», - запитує Гарфінкл. – 12 січня мій друг Іван Крастєв опублікував в New York Times коротке есе під назвою «Чому Путін любить Трампа»». У цій статті Крастєв описує 2,5-годинний документальний фільм, знятий в стилі маніфесту, під назвою «Світобудова», який транслювався на державному російському телеканалі.

З перших кадрів автори картини ставлять питання: «Володимире Володимировичу, війна буде?». Далі в стрічці чергуються виступи «дипломатів, політичних аналітиків, прихильників теорій змови і відставних урядовців», які намагаються відповісти на це питання, і до закінчення приходять до невтішного висновку: «так», війна буде. НАТО і Сполучені Штати «є фундаментальною загрозою майбутньому Росії і, якщо нічого не зміниться в найближчі місяці, Велика Війна може стати неминучою».

Назріває щось вельми кепське

«За останні роки ми звикли до нових пострадянських російських версій «великої брехні», і знаємо, що роздуми подібного штибу придумано для того, щоб відвернути увагу від провалів у внутрішній політиці і наростаючої паніки щодо їх кумулятивного ефекту, - продовжує журналіст. – Найчастіше, ми намагаємося не сприймати це серйозно і активно протистояти спробам відповідати їм у тому ж дусі».

Але у фільмі «Світобудова» є щось нове, зазначає автор, і це викликає занепокоєння: як пише Крастєв, у фільмі є центральне протиріччя. З одного боку, він наполегливо запевняє, що США слабшають, а з іншого – прагне представити все, що відбувається в світі результатом американської зовнішньої політики. «Провалився Вашингтон у своїх спробах встановити стабільність на Близькому Сході? Або ж справжня стратегія Білого дому полягає в тому, щоб зберігати нестабільність в цьому регіоні? Неймовірно, але Москва вірить і в те, і в інше», – цитує колумніст слова Крастєва.

Як пише Гарфінкл, слова росіянина здалися йому знайомими, десь він уже чув подібні симптоми божевілля. «Раптом мене осінило: ця схильність до суперечливості в рамках теорії змови нагадує різкі випади Йозефа Геббельса, Генріха Гіммлера і Адольфа Гітлера на адресу євреїв. Є Америка таким же цапом відбувайлом для Путіна, як євреї були для Гітлера?», - запитує автор.

Якщо так, то причини для занепокоєння дійсно є. Якщо у вищих ешелонах державної влади виявляється психічний розлад, пов'язаний з пошуками цапів відбувайлів, можна бути впевненим, що назріває щось дуже погане.

Переклад НВ

Повну версію колонки Адама Гарфінкла читайте на The American Interest

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: