З одного до двох. Про що говорить нова політика Китаю

2 коментувати
Фріда Гітіс: В Amnesty International вважають, що подібні новації не сильно змінять ситуацію
cnn.com

Фріда Гітіс: В Amnesty International вважають, що подібні новації не сильно змінять ситуацію

Обставини вимагають від китайського уряду негайно збільшити рівень народжуваності в країні

«Рішення китайської влади заборонити парам мати більше ніж одну дитину, прийняте 35 років тому, завжди було символом того, наскільки далеко може зайти держава, втручаючись в особисте життя громадян», - пише колумністка The Miami Herald і World Politics Review з питань міжнародної політики Фріда Гітіс в колонці для CNN.

Це була класична політика «мета виправдовує засоби», продовжує вона. Не дивно, що політика «одна сім'я – одна дитина», посідала важливе місце в невпинній критиці Китаю з боку правозахисних організацій.

Тепер Китай офіційно оголошує, що ця політика скасовується, і хтось буде вітати таке рішення як тріумф прав людини. Однак це помилкове уявлення про те, що відбувається насправді, зазначає автор. Коли урядове новинне агентство Xinhua повідомило, що Комуністична партія Китаю націлена на швидке «втілення політики «одна сім'я – двоє дітей»», це не було сигналом до того, що партія раптом почала поважати особисті свободи людини. В цьому разі партія просто підлаштовує свою політику під створені обставини.

«А обставини вимагають від уряду негайно збільшити рівень народжуваності в країні – один із найнижчих у світі, - щоб зберегти економічне зростання та соціальну стабільність, які критично необхідні для збереження контролю Комуністичної партії над державою», - говорить Гітіс.

Правозахисники задокументували тисячі випадків примусових абортів і стерилізацій у Китаї

Важко уявити собі більш нав'язливе втручання держави в життя громадян, ніж обмеження кількості дітей. І всі методи, завдяки яким ця драконівська політика втілюється в життя, ще більш бесцеремонні. Протягом багатьох років правозахисники задокументували тисячі випадків примусових абортів і стерилізацій – що міжнародна правозахисна організація Amnesty International кваліфікує, як катування - у доповнення до великих штрафів і інши практик.

Нова політика Китаю, що збільшує ліміт народжуваності до двох дітей на сім'ю, не нівелює втручання держави. В Amnesty International вважають, що подібні новації не сильно змінять ситуацію.

За іронією долі, ця суперечлива політика була не просто згубною; можливо, вона була навіть неефективною, продовжує колумністка. Коли в 1973 році партія оголосила про політику «одна дитина в сім'ї», передбачалося, що це «полегшить соціальні, економічні та екологічні проблеми» країни. Тоді Китай охопили бідність та економічна стагнація. Були побоювання, що населення, яке швидко зростає, ще дужче ускладнить ситуацію, збільшить бідність, створить напругу через обмежені ресурси і буде загрожувати політичній стабільності країни.

Проте, найефективніший спосіб запобігання демографічному вибуху – це процвітання. Це діє значно успішніше, ніж арешти громадян. Пари приймають рішення мати менше дітей, коли переїжджають із сільської місцевості до міста, стають більш освіченими, а жінки роблять кар'єру поза домом.

Переклад НВ

Повну версію колонки Фріди Гітіс читайте на CNN

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: