Досить засуджувати тих, хто робить аборти

Джессіка Валенті: Ми що, дійсно думаємо, що можемо без наслідків називати аборти вбивством?

Джессіка Валенті: Ми що, дійсно думаємо, що можемо без наслідків називати аборти вбивством?

Противники абортів насаджують риторику ненависті і намагаються залякувати всіх, хто з ними не згоден

«Слова мають значення. Коли ми називаємо людей демонами, монстрами і вбивцями, іншим стає простіше завдавати їм шкоди. Давайте перестанемо прикидатися, що ми цього не знаємо», - пише журналістка Джессіка Валенті у своїй колонці для The Guardian.

Автор наголошує: те, як ми говоримо про аборти, має значення. Ми знаємо це; екстремісти і політики, що виступають проти права вибору, теж прекрасно це розуміють. Активісти, які виступають проти абортів, не для веселощів розклеюють плакати «в розшуку» і розкривають адреси лікарів. Вони роблять це для того, щоб залякувати і погрожувати, і вони роблять це, знаючи про жорстоких фанатиків, які прикриваються подібною риторикою для виправдання актів насильства на адресу лікарів та клінік.

Коли ми називаємо людей монстрами і вбивцями, іншим стає простіше завдавати їм шкоди

«Згідно анонімного джерела в поліції, після п'ятничної атаки на центр планування материнства в Колорадо-Спрінгс передбачуваний нападник заявляв «ніяких більше дитячих органів». Він спеціально напав саме на цю клініку», - зазначає автор.

За словами Валенті, ця подія може бути найстрашнішою і найжорстокішою атакою на клініку в історії США, але далеко не першою. З червня відбулося чотири спроби підпалу центрів, що здійснюють аборти – все це після того, як якийсь Центр медичного прогресу почав публікувати спеціально відкориговані відео співробітників клініки про донорство тканин плоду. Або, як кажуть активісти, «дитячих органів».

Атака в Колорадо, в результаті якої троє загинули, а дев'ять осіб були поранені, шокує, але вона, на думку автора, є закономірним підсумком насадження культури, демонізуючої аборти і дозволяє активістам і політикам спотворювати факти щодо репродуктивного здоров'я жінок.

«Ми що, дійсно думаємо, що можемо без наслідків називати аборти вбивством, або що клініка Планування материнства – організація жадібних до грошей монстрів. Торгуюча органами немовлят?» - дивується Валенті.

Вона розповідає про те, наскільки радикальним є насадження гніву проти організацій, що здійснюють процедуру аборту, і перераховує випадки того, як після публікації згаданих вище відео лікарі отримували цілком серйозні загрози. Тоді як та ж клініка Планування материнства в основному працює з бідними жінками, проводячи законні і, що найважливіше, безпечні операції.

Але ненависть настільки сильна, що деякі люди навіть раділи атаці, що трапилася, заявляючи, що постраждалі «це заслужили».

Автор закликає припинити поширення брехні про аборти і заборонити поширюючу ненависть риторику в пресі і на телебаченні.

«Люди мають право по-різному ставитися до абортів, але лікарі, які проводять операції, що не є злом: вони роблять те, що вважають потрібним і правильним для своїх пацієнтів. Жінки, які роблять аборти, теж не демони – вони намагаються зробити все, що можуть, для себе і своїх родин», - говорить Валенті.

Вона вважає, коли про нападника стане відомо більше, почнуться розмови про те, що він був одинаком, божевільним і його не можна порівнювати з противниками абортів.

«Ми повинні сказати правду. Ми знаємо, чому це сталося: через ненависть, через брехню, і тому, що слова мають значення», - підсумовує автор.

Повний текст колонки Джесіки Валенті читайте на сайті The Guardian


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: