Вісім прогнозів на 2030 рік

5 коментувати
Цері Паркер: У місті 2030 року шопінг стане далеким спогадом

Цері Паркер: У місті 2030 року шопінг стане далеким спогадом

«Уявити суспільство майбутнього – хороша можливість подивитися на нинішнє свіжим поглядом», - пише журналістка Цері Паркер для World Economic Forum

«Як показують Brexit і перемога Дональда Трампа, навіть найближче майбутнє передбачити дуже складно. Коли справа доходить до середньострокової перспективи – як зміняться наші міста, звідки ми будемо отримувати енергію, що будемо їсти, що буде з біженцями – все стає ще складніше», - міркує Паркер.

Тим не менш, вона наголошує, що уявити суспільство майбутнього – хороша можливість подивитися на нинішнє свіжим поглядом.

Замість єдиного лідера з'явиться низка держав, які почнуть демонструвати напівімперські тенденції

Вона опитала експертів World Economic Forum, щоб ті назвали вісім аспектів, у яких світ зміниться до 2030 року: від смерті шопінгу до відродження національних держав.

1. Всі продукти стануть послугами

Іда Аукен, голландський депутат: Ви не будете володіти ні квартирою, ні машиною, ні навіть одягом. У місті 2030 року, чиї мешканці будуть користуватися чистою енергією й орендувати все необхідне, шопінг стане далеким спогадом. Звучить утопічно, але при цьому пересування людей будуть відслідковуватися, а за межами міста будуть жити натовпи незадоволених.

2. Введено світову ціну на викид CO2

Джейн Берстон, британський фізик: Тренд задасть Китай, створивши ринок для продажу прав на викиди CO2, що призведе до формування єдиної ціни. Тим часом Європа стане центром продажів дешевих і ефективних сонячних панелей.

3. Лідерству США прийде кінець

Роберт Маггах, директор з наукових досліджень Інституту Ігарапе: Замість єдиного лідера з'явиться низка держав (серед них США, Росія, Китай, Німеччина, Індія та Японія), які почнуть демонструвати напівімперські тенденції.

4. Бувайте, лікарні

Мелані Уокер, лікар і радник Світового банку: технології спростять боротьбу з хворобами. Зникнуть традиційні лікарні завдяки розвитку персоналізованої медицини, зникнуть скальпелі, з'являться надруковані на 3D-принтерах органи.

5. Ми почнемо їсти набагато менше м'яса

Тім Бентон, професор Університету Лідса: Як і для наших дідусів і бабусь, м'ясо стане для нас скоріше доповненням, ніж основною їжею. Виробництво їжі стане менш шкідливим для навколишнього середовища.

6. Сирійські біженці доб'ються успіху

Лорна Соліс, голова правління НГО Blue Rose Compass: До 2030 року високоосвічені сирійські біженці економічно інтегруються в країни, у які бігли. Світу слід підготуватися до більш активного «переселення народів».

7. Західні цінності опиняться під загрозою краху

Кеннет Ріс, виконавчий директор Human Rights Watch: Нам ще відгукнеться те, що ми забули про систему стримування і противаг, на яких тримаються наші демократії.

8. До 2030 ми будемо готові відправляти людей на Марс

Еллен Стофан, старший науковий співробітник NASA: Більше того, діставшись до Марса, ми знайдемо докази існування позаземного життя. Наука допоможе нам відповісти на важливі питання про життя на Землі, а також відкрити нові практичні можливості для космічних технологій.

Повну версію колонки Цері Паркер читайте на сайті World Economic Forum


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: