Виродки серед нас. Як говорити з дітьми про зовнішність

0 коментувати
Джулія Бейрд: Красивих більше люблять не тільки роботодавці, коханці й виборці, але і батьки

Джулія Бейрд: Красивих більше люблять не тільки роботодавці, коханці й виборці, але і батьки

Не переконуйте дітей, що всі вони прекрасні. Поясніть їм, що виглядати інакше – це нормально

«Дорослі часто плутаються, обговорюючи питання зовнішності з дітьми», - пише американська журналістка Джулія Бейрд у своїй колонці для NY Times.

Вона розповідає, що люди намагаються згладити відмінності, роблячи вигляд, що їх не існує, приписуючи негарним людям високі моральні якості або кидаючись на захист тих, кого назвали не відповідним традиційним стандартам краси, або й зовсім потворним або товстим. Зрештою, є м'якші формулювання та інші риси, на яких варто зосереджувати увагу.

«Австралійський актор Роберт Ходж, який називає себе «найпотворнішою людиною, яку ви коли-небудь зустрічали», вважає, що неправильно говорити дітям, що зовнішність не має значення: «вони чудово знають, що це не так», - розповідає Бейрд. Вона додає, що Ходж написав книгу для дітей, засновану на своїй власній історії, з назвою «Виродок».

Так, деякі люди виглядають краще за інших. І що з того?

«Ходж вважає, що дітям стає легше, коли дорослий чесно говорить з ними про те, як це – жити з недосконалим обличчям у світі, де зовнішність є темою для дискримінації. Важливо, щоб діти розуміли, що це лише одна сторона життя, лише одна особливість. Іншими словами, що вона щось означає, але дадеко не все», - підкреслює автор.

Сам Ходж, розповідає автор, народився з пухлиною на обличчі і деформованими ногами.

«Він описує своє обличчя, пропонуючи уявити, що вам дали грудку глини і попросили виліпити обличчя немовляти. Ви пітнієте, силкуєтесь, згладжуєте нерівності, щоб вийшло ідеально. А потім у кімнату вривається дитина і плескає ще грудку глини просто межи очі виліпленого вами обличчя, і очі роз'їжджаються в сторони, - пояснює Бейрд. – Саме так виглядав новонароджений Роберт Ходж. Батьки, побачивши його, розревілися».

Вона продовжує свою розповідь: спочатку Ходжа залишили в лікарні - мати сподівалася, що він помре. Через п'ять тижнів на сімейній раді його брати і сестри висловились за те, щоб хлопчика забрали додому. Він виріс і став політичним радником.

«То як же дитині впоратися з лукізмом, який, зазвичай, починається з дитячого майданчика, якщо навіть дорослі не можуть дати цьому раду? Важливість краси здавна визнана суспільством. Добре відомо, що красивих більше люблять не тільки роботодавці, вчителі, коханці й виборці, але і батьки зокрема», - зазначає автор.

Вона розповідає, що люди говорять про фігуру, розмір і вагу, але рідко - про фізичну потворність. Говорять про відсутність краси, але не про обличчя, від яких зачесалися б руки в будь-якого хірурга.

«Навіть у дитячих казках передбачається, що потворність є або заслуженою, або тимчасовою. Згадайте історію Ганса Християна Андерсена «Гидке каченя», мораль якої полягає в тому, що з тіла ізгоя з'явиться прекрасний лебідь», - наводить приклад Бейрд.

Але ось Ходж закликає обходитися без цих пом'якшень. «Я готовий визнати, - каже він, - що деякі люди виглядають краще за інших. Давайте зійдемося на цьому та перейдемо до важливішого пункту: і що з того?»

Автор зазначає, що деякі діти добре говорять, деякі погано пострижені, деякі – невисокого зросту, деякі бігають швидше за інших. Але невисокі діти не просто невисокі, а бігуни – не тільки бігуни. Ніхто з нас не визначається однією-єдиною рисою, і питання зовнішності це теж стосується.

«Тому важливо розмовляти з дітьми, доки їх не затягне у вир тиску однолітка, поки будь-яка відмінність не почне сприйматися, як катастрофа. Не кажіть дітям, що всі вони прекрасні. Поясніть їм, що виглядати інакше – це нормально», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Джулії Бейрд читайте на сайті NY Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: