Викриття Путіна та паніка в Кремлі

Юлія Латиніна: Про особисте життя Путіна офіційно нічого невідомо, про його сім'ю офіційно нічого невідомо взагалі

Юлія Латиніна: Про особисте життя Путіна офіційно нічого невідомо, про його сім'ю офіційно нічого невідомо взагалі

Коли історія про квартири Тихонової вилізла, стало ясно, чому турбувалися в Москві. Справа стосувалася тієї сторони, яку президент Путін завжди волів тримати в таємниці

Нарешті, вибухнув скандал, який було анонсовано Пєсковим у превентивній формі. Прес-секретар президента Путіна Дмитро Пєсков попередив минулого понеділка, що готується страшна інформаційна замовна атака на Путіна та його оточення з метою маніпуляції виборами, - відзначає російська журналістка Юлія Латиніна у програмі «Код доступу».

Водить Лукашенко за ручку Колю Лукашенко - всі знають про це, і нічого

І, дійсно, коли історія вилізла, стало ясно, чому була така паніка в Кремлі. Тому що справа стосується тієї сторони, яку президент Путін завжди воліє тримати в таємниці. Про його особисте життя офіційно нічого невідомо, про його сім'ю офіційно нічого невідомо взагалі. Його дочки, принаймні, за даними агентства Рейтер, носять інші прізвища, причому це не прізвища чоловіків, не завжди. Марія Фаассен (старша) носить прізвище чоловіка, а у молодша називалася, принаймні, за твердженням агентства Рейтер, Катерина Тихонова.

І це досить дивно, бо я вже не кажу про демократію. Ну, зрозуміло, що всі, хто хочуть знати, як звуть дочок Обами і де вони навчаються, знають, як звати дочок Обами і де вони навчаються. Але це дивно і для монархії: коли була імператорська сім'я, прекрасно було відомо, як виглядає спадкоємець, як його звуть, яку кофтинку він носить. Навіть про Каддафі було відомо, хто його сини, які вони чудові пости займають і які вони великі творчі успіхи роблять. В будь-яких диктатурах. Водить Лукашенко за ручку Колю Лукашенко - всі знають про це, і нічого.

(...) Скандал почався з того, що журналісти-розслідувачі, перевіряючи нерухомість Катерини Тихонової, з'ясували, що одна з її квартир оформлювалася маловідомим бізнесменом з Санкт-Петербурга, якого звуть Баєвський. І що він оформляв не тільки нерухомість Катерини Тихонової, але ще бабусі та сестри Аліни Кабаєвої. І ще якоїсь студентки Харчевой Аліни, яка позувала для календаря на честь дня народження президента, а потім знялася в блозі з кішечкою, де вона написала «Пуссі для Путіна». Ну, ось, «Pussy Riot» — їм двушечка, а «Пуссі для Путіна», виявляється, це квартира.

Крім того, з'ясувалося, що Баєвський, за гамбурзьким рахунком, ніхто. Це людина, яка виграла конкурс на 88 мільйонів. Якісь паркові доріжки. Сльози. Але до 2014 року цей чоловік працював директором у Ротенбергів.

(...) Зрозуміло, що це все не те, що доказово, але це і не лінійно, так? Не можна сказати, що десь комусь дали квартиру, а в обмін вийшов «Платон». Тому що є такий термін «Дармова економіка» – він був введений Карлом Полані, який пояснював, як функціонують деякі примітивні суспільства, зокрема, меланезійське. Коли в економіці немає ринку і немає реального товару, а вся економіка тримається на системі зв'язків, то, ось, дарові транзакції –вони не відбуваються так, що «А» дає «Б», а «Б» дає «А». «А» дає «Б», «Б» дає «Ц», «Ц» дає «Д», а «Д» вже робить якийсь подарунок «А» - і всі щасливі, тому що всі ув'язані в якусь систему.

Але проблема дармової економіки (що меланезійської, що російської) полягає в тому, що є два типи економіки. Одна – це коли люди заробляють на прибутку, як робить хрестоматійний булочник Адама Сміта, який пече пиріжки і, намагаючись отримати свій особистий інтерес, тим самим збільшує суспільне благо.

А інший тип економіки - коли люди заробляють на розподілі пирога. Умовно кажучи, коли ось той самий булочник Адама Сміта, скажімо, стає, умовно кажучи, зятем президента і надходить вимога згори, щоб всі булочки купувалися тільки в його магазині. Тоді, відповідно, булочнику не цікаво заробляти на прибутку, він не пропонує оптимальну ціну товару, швидше навпаки: чим гірше він буде пекти пиріжки, тим більшим у нього буде прибуток.

Повну версію програми Юлії Латиніної «Код доступу» читайте на сайті Ехо Москви


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: