Кидайте звичку називати Путіна своїм президентом

12 коментувати
Олег Кашин: Сенцова насильно зробили громадянином Росії, посадили у в'язницю і дали двадцять років
Фото: Kashin.guru

Олег Кашин: Сенцова насильно зробили громадянином Росії, посадили у в'язницю і дали двадцять років

«Російська держава сіла нам на голову, не спитавши, чи хочемо ми цього. Вона існує незалежно від нас» - пише російський журналіст Олег Кашин на своєму сайті Kashin.guru

Зараз усі будуть писати, що їмвідв соромно — у нас так прийнято. У мене невелике побажання до тих, хто буде писати, що їм соромно: більше подробиць, більше конкретики. За що саме вам соромно, за кого персонально? За ростовський військовий суд, за ФСВП, за Путіна, за Васильєву, за Сердюкова?

От уявіть — Сенцов у клітці каже, що йому соромно за суддів, за ФСВП, за Васильєву, за Путіна. Абсурд, правда? А чому абсурд? Тому що Сенцов — не та людина, яка несе якусь моральну відповідальність за Російську Федерацію і за фашизм, що встановився в ній . Його насильно зробили громадянином Росії, посадили у в'язницю й дали йому двадцять років. Він жертва, він заручник, і йому не спаде на думку ставити себе на одну дошку з представниками російського режиму.

Нехай за Російську Федерацію буде соромно Російській Федерації

(...) «Мені соромно», — нехай це говорить російський поліцейський або феесбешник. «Мені соромно», — нехай це говорить російський суддя. «Мені соромно», — нехай це говорить депутат Державної думи або співробітник адміністрації президента. Але не громадянин. Сором — це форма солідарності. Ви впевнені, що російська держава заслуговує вашої солідарності з нею?

Просто перестаньте ставитися до Російської Федерації як до своєї держави. Вона не ваша, не наша. Вона сіла нам на голову, не спитавши нас, чи  хочемо ми цього. Вона існує незалежно від нас, єдина форма її взаємодії з нами — її поліцейські структури. Той чоловік, якого вбили в ОВС «Дальній» — якби він був живий, він би теж говорив, що йому соромно за поліцейських?

Нехай за Російську Федерацію буде соромно Російській Федерації — вона не ми, вона не має до нас відношення. Це чужа держава, вона ворожа кожній російській людині. Кажучи, що вам за неї соромно, ви стаєте на її бік. Ставтеся до неї, як до ІДІЛу — вам соромно за ІДІЛ? Я вважаю, що ІДІЛ повинен викликати якісь інші сильні почуття у ставленні до нього. Спробуйте сформулювати ці почуття хоча б подумки. Що це буде — напевно, ненависть, напевно, страх.

Найлицемірніші люди — це ті, які кажуть, що вони нічого не бояться. Якщо якась сила здатна викрасти людину та запроторити її на двадцять років в пекло російської в'язниці, немає нічого ненормального в тому, щоб ставитися до цієї сили зі страхом. Не соромтеся, скажіть собі — «Я боюся російської держави». Я от боюся, чого і всім бажаю.

Вона може дозволити собі все, що завгодно. Вона не обмежена в своїх діях нічим. Життя і свобода кожного з нас обумовлена лише її доброю волею або випадковістю. Якщо вона захоче, щоб когось з нас не було, то в неї є безліч способів це реалізувати.

Кидайте звичку називати Російську Федерацію своєю батьківщиною. Кидайте звичку називати Путіна своїм президентом. Це дуже важливо — так, ми поневолений народ, і першим кроком до свободи буде самовідчуття поневоленого народу. У пересічного громадянина Росії незрівнянно більше спільного з Сенцовим, ніж з Васильєвою. Треба просто це зрозуміти і водночас придумати, що ми будемо співати в клітці. Це теж дуже важливо — щоб було що співати в клітці.

Повний текст колонки Олега Кашина читайте на сайті Kashin.guru

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: