Відхід кремлівських недоторканних

Відхід кремлівських недоторканних
Представники ближнього кола російського президента залишають Кремль в масовому порядку

«За 15 років правління Путіна вузьке коло російської владної верхівки мало хто залишав. Навпаки, вони піднімалися вгору кремлівськими сходами і зміцнювали свої позиції в списках найбагатших людей світу. Проте, останнім часом ситуація змінилася: представники ближнього кола російського президента залишають Кремль в масовому порядку», – пише російський журналіст Максим Трудолюбов і старший науковий співробітник Інституту Кеннана в колонці для The Russia File.

Поширена думка про те, що Володимир Путін не розлучається зі своїми старими друзями, тепер не здається такою вже однозначною, продовжує автор.

Звільнення Сергія Іванова з посади голови президентської адміністрації – лише останній приклад з довгого списку перестановок в російському керівництві, зазначає колумніст. Список тих, хто пішов у відставку або був звільнений з поважних федеральних посад, вражає: Євген Муров, екс-голова Федеральної служби охорони; Віктор Іванов, колишній голова Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків; Костянтин Ромодановський, екс-начальник міграційної служби; Андрій Бельянінов, колишній голова митної служби; Володимир Якунін, екс-голова Російських залізниць. Всіх цих людей вважали друзями Путіна, отже, недоторканними.

За останній рік змінилися губернатори в Республіці Комі, Тульської, Кіровської, Калінінградській області й Севастополі. Крім того, нещодавно був призначений новий міністр освіти. За чутками, збирається піти зі своєї посади і всемогутній голова кремлівської внутрішньої політики В'ячеслав Володін. Цілком ймовірно, він обійме посаду спікера російського парламенту, пише Коммерсант.
Путін хоче домогтися того ж, що й при чистках - позбутися колишніх соратників, залякавши і зробивши залежними тих, хто залишився

Нинішні перестановки у вищих ешелонах Російської держави поки що не можна назвати кадровою революцією, пише Трудолюбов, проте за мірками путінських часів це велике потрясіння.

Раніше в цьому році, коли ротації в керівництві Росії ще не починалися, Володимир Якунін, колишній голова державної РЗД, передбачав прийдешні зміни. Ротація близького кола Путіна продовжиться, говорив він. «Путіну ще належить сформувати стабільний «правлячий клас», як це було в царські часи», – цитує Якуніна Bloomberg. На думку Якуніна, «деякі наближені помиляються, вважаючи, що у них є невід'ємне право на належні їм привілеї і власність. Все, що у них є, залежить від мінливих уявлень Путіна про те, що добре для Росії».

Автор зазначає, що слова Якуніна – це один з найкращих інсайдів про нинішні події в Кремлі, майже стоїчне пояснення, чому багатства і політичний вплив на пострадянському просторі настільки мінливі. І це говорить людина, яку вважають одним з найбільш корумпованих російських чиновників.

Тепер кремлівські еліти дізнаються, що їх можуть пустити в розхід. Їм на зміну прийдуть держслужбовці, чиновники середньої ланки і навіть колишні охоронці: троє недавно призначених губернаторів працювали в службі безпеки президента. Бути могутнім і недоторканним, а потім раптом поступитися місцем молодому, беззубому бюрократу або охоронцеві – крутий поворот у долі. Путін хоче домогтися того ж, що й при чистках – позбутися колишніх соратників, залякавши і зробивши залежними тих, хто залишився. Належить з'ясувати, чи можна домогтися ефекту чисток, які не ініціюючи при цьому масових кадрових пертурбацій.


Переклад НВ

Повну версію колонки Максима Трудолюбова читайте на The Russia File

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: