Вічні війни Путіна

3 коментувати
Маша Гессен: На думку Путіна, тільки на війні Росія може почувати себе у світі
www.dailystormer.com

Маша Гессен: На думку Путіна, тільки на війні Росія може почувати себе у світі

Чим більше Росія повертається до своїх тоталітарних звичок, тим комфортніше їй у стані постійної війни

"Це війна, і Володимир Путін ніколи не втомиться її оголошувати", - пише російська журналістка Маша Гессен у своїй колонці для NY Times.

Щоосені з 2004 року пан Путін збирає велику групу міжнародних політологів і оглядачів на кілька днів дискусій. Це зібрання, що зветься Міжнародним дискусійним клубом "Валдай", протягом минулих років змінювало формати, локації, учасників і теми для дискусій.

Раніше Валдайський клуб в основному зосереджувався на питаннях російської політики і економіки, зазначає автор, але в останні роки тематика змістилася у бік ролі РФ на міжнародній арені. Тема зборів нинішнього року звучала так: "Суспільства між миром і війною: подолання логіки конфлікту в завтрашньому світі". В ході свого виступу пан Путін обійшовся без слова "між", пише Гессен. Світ перебуває в стані війни, пояснив він. І все з вини Сполучених Штатів.

Коли радянські правителі стверджували, що єдиний спосіб залишатися в безпеці полягає в тому, щоб озброїтися до зубів. "Сьогодні ж Путін посилив цю логіку, і стверджує, що єдиний спосіб зберегти мир - воювати", - зазначає журналістка.

Путін стверджує, що єдиний спосіб зберегти мир - воювати

"Мир, мирне життя були і залишаються ідеалом людства, - сказав Путін на засіданні клубу. - При цьому мир як стан світової політики ніколи не був стійким". Іншими словами, мир – це аномалія, хиткий стан рівноваги, що, як пояснює пан Путін, надзвичайно важко підтримувати. З появою ядерної зброї, сказав він, виник привид гарантованого взаємного знищення, і на деякий час - від 50-х років і по 80-ті – "світові лідери ставилися до використання військової сили як до виняткових заходів". Таким чином, він назвав період Холодної війни золотою ерою загального миру, підкреслює колумністка.

Після закінчення Холодної війни у світі панує безлад. "За останні чверть століття поріг застосування сили явно знизився, – сказав російський президент. - Набутий після двох світових воєн антивоєнний імунітет, що існував буквально на психологічному, підсвідомому рівні, став слабшати". І Сполучені Штати є головним винуватцем цього, оскільки вивели світ з рівноваги, стверджуючи своє панування.

Важливо уважно поставитися до слів Путіна. Опір РФ світовому пануванню США не є чимось новим, проте в ході виступу на Валдайському клубі Путін акцентував на своїх поглядах на війну і мир. Стратегічна мета цих воєн - сама війна. Це слушно й у випадку з Україною, де територія була лише приводом, і у випадку з Сирією, де приводом послужили захист Асада і боротьба проти ІДІЛ. Обом конфліктів не видно кінця-краю, оскільки, на думку Путіна, тільки на війні Росія може почувати себе в мирі.

Тоталітарне суспільство прагне до мобілізації, і в цьому сенсі заява пана Путіна правильна: чим більше Росія повертається до своїх тоталітарних звичок, тим комфортніше вона буде себе почувати в стані постійної війни. Стикаючись з подібною цілеспрямованою рішучістю, марно застерігати щодо можливості відновлення Холодної війни, якій нібито американці могли запобігти, просто не бажаючи брати участь. "Війна вже йде, і пан Путін не шкодує сил, намагаючись поширити це повідомлення", - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Маші Гессен читайте на NY Times

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: