Вибори, що розкололи Францію

0 коментувати
Вибори, що розкололи Францію
Володарка Пулітцерівської премії Енн Епплбаум в колонці для The Washington Post міркує про майбутнє Франції

У відповідності з духом 1789 року, революційні французи виявилися на крок попереду. У неділю Франція стала першою великою західною країною, що відкинула правоцентристську і лівоцентристську структуру політичних партій, які домінували в європейській політиці з часів Другої світової війни. Ні Еммануель Макрон, ні Марін Ле Пен (кандидати, які перемогли в першому турі голосування за пост президента Франції) не належать до старих лівих або старих правих. За їхніми програмами не стоїть жодної великої парламентської партії. Ніхто з них не стане підтримувати колишній статус-кво на посаді президента.

Якщо раніше головним політичним роз’єднувачем Франції (як і майже будь-якої іншої країни) був розмір держави, то новий політичний поділ не має ніякого відношення до економіки і визначається дійсно різними поглядами самої Франції.

Ле Пен, яку можна охарактеризувати як націонал-соціаліста, хотіла б вивести Францію з міжнародних інститутів, включаючи Європейський Союз і НАТО; закрити кордони; скоротити зовнішню торгівлю; нав'язати квазімарксистську економіку з домінантною позицією держави.

Її виборці песимістично оцінюють сьогодення і ностальгують за іншою Францією. Її головний іноземний союзник - Володимир Путін, що спонсорував її кампанію. Втім, в останні дні президент Трамп також висловлювався позитивно на адресу Ле Пен. Її партія, Національний фронт, десятиліттями голосно виступала проти імміграційної політики країни.

Макрону слід визначити нову форму патріотизму та нові форми солідарності для тих французів

З іншого боку, Макрон, чий абсолютно новий рух, En Marche (назва означає «Вперед!»), являє собою абсолютно новий радикальний центр. Макрон відкидає політичний брендинг: «Чесність змушує мене зізнатися, що я не соціаліст», - підкреслив він. Хоча працював в уряді Соціалістичної партії.

Його виборці більш оптимістичні щодо майбутнього, вони підтримують Європейський Союз і інтеграцію Франції з іншим континентом та світом. «Ви - нове обличчя французької надії», - зазначив Макрон в своїй переможній промові в неділю ввечері. Хоча Макрон виступає за сильні зовнішні кордони Європейського Союзу, він не висловлює особливої неприязні до іммігрантів. Зі світових політиків він найбільше нагадує молодого Тоні Блера, який також створив центристську коаліцію, хоча в той час це так не називалося.

У цьому сенсі у другого туру виборів у Франції доволі зрозумілий порядок денний: відкритість проти закритості, інтеграція проти ізоляції, майбутнє проти минулого. На відміну від свого батька, який набрав 18% у другому турі президентських виборів 2002 року, Марін Ле Пен очевидно отримає більше голосів, а може і набагато більше. Хоча зараз вона помітно відстає від Макрона, не можна виключити перемогу завдяки щасливому випадку. Адже є частина лівих, включаючи тих, хто голосував за троцькіста Жан-Люка Меланшона, які симпатизують її поглядам на торгівлю і бізнес. Крім того, є частина правих, включаючи тих, хто голосував за Франсуа Фійона, яким до душі її показне схвалення «традиційних цінностей».

Багато хто взагалі проігнорує голосування, заплутавшись у новому політичному протистоянні. Наклепницька кампанія, спрямована на Макрона і підтримувана росіянами, ультраправими та протрампівськими тролями, обіцяє побити всі рекорди порочності. Це також може змусити людей відмовитися від голосування.

Яким би не був результат, Ле Пен та її прихильники просто так не зникнуть. Вони виступають за набір ідей, що реально існує в усіх західних країнах. З ними краще боротися відкрито, по пунктах, аргумент за аргументом, оскільки вони являють собою справжню загрозу для ліберальної демократії, яку ми знаємо. Хоча походження Національного фронту дійсно фашистське (його засновники включали прихильників Віші), це не підходящий привід для відкидання її кандидатури. Тепер перед Макроном і його послідовниками стоїть завдання: знайти вихід та рішення для тих, хто відкидає його «відкриту» політику і його центристські погляди.

Йому потрібно заспокоїти тих, хто наляканий; пообіцяти забезпечити безпеку тим, хто бачить загрозу в імміграції або безробітті. У неділю ввечері Ле Пен закликала французьких «патріотів» підтримати її у другому турі. У відповідь Макрону слід визначити нову форму патріотизму та нові форми солідарності для тих французів, які хочуть залишатися французами, але дружньо ставитися до світу.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: