Ви впевнені, що щасливі?

Шерідан Кессельман: Психологи розробили наукове визначення щастя – «суб'єктивне благополуччя»

Шерідан Кессельман: Психологи розробили наукове визначення щастя – «суб'єктивне благополуччя»

50% нашого щастя залежить від генів, 40% - від наших дій, а ще 10% - від обставин

«Що таке щастя? Почуття? Стан розуму? Досягнення? Ви, швидше за все, не зможете на це відповісти, і цьому є гарне пояснення. Щастя - річ індивідуальна, і для кожної людини воно різне», - пише американський психотерапевт Шерідан Кессельман у своїй колонці для Huffington Post.

Вона розповідає, що у своїй статті для New Statesman дослідник Тосін Томпсон намагається з'ясувати це питання. «Він каже, що стимули до щастя у всіх різні, об'єктивно їх вимірювати складно, але він спробує. Оксфордський словник визначає щастя як «відчуття щастя». Мені здається, це не відповідь», - зазначає автор.

Найщасливіші люди живуть в Ісландії, Данії, Швеції, Нідерландах та Австралії

Тосін, за словами Кессельман, скористався пошуком онлайн-бібліотеки Wiley і отримав 50,522 результати за запитом «щастя» і 409,708 – за запитом «депресія». В сучасній психології для визначення щастя використовуються терміни «задоволення» і «сенс». Доктор Мартін Селігман додав до визначення третій компонент: «участь», під яким маються на увазі цікава робота, хобі та друзі.

«Використовуючи ці три компонента, психологи розробили наукове визначення щастя – «суб'єктивне благополуччя». Це поєднання відчуття досягнень і удоволення життям», - підкреслює вона.

Автор розповідає, що близько 50% нашого щастя залежить від генів, 40% - від наших дій, а ще 10% - від обставин. Це означає, що 40% нашого щастя залежать виключно від нас самих.

Кессельман розглянула інфографіку Webpage FX стосовно досліджень щастя, і дійшла таких висновків:

1. Одружені люди в середньому на 10% щасливіше, ніж вільні.

2. Схильність до споживацтва – основний замінник щастя в світі.

3. Найщасливіші люди живуть в Ісландії (94%), Данії, Швеції та Нідерландах (91%), і в Австралії (90%).

4. Здорові люди на 20% щасливіші, ніж звичайні.

5. Багаті люди приблизно на 35% щасливіші, ніж представники середнього класу.

«Як психотерапевт, я часто спілкуюся з людьми, які страждають від депресії. Який зв'язок між цими двома поняттями? Письменник Шон Енчор, автор бестселера «Щастя», говорить, що антиподом щастя є не нещастя, а апатія», - каже Кессельман.

Вона пропонує кілька способів залишатися щасливим, грунтуючись на даних психолога Еймі Гордон, яка зазначає, що найчастіше ми відчуваємо щастя та задоволення, згадуючи.

1. Кожен день робіть фото. Постарайтеся перетворити це в ритуал. В кінці року укладіть альбом.

2. Будьте правдиві з собою. Не намагайтеся перекручувати події на свою користь, запам'ятовуйте їх такими, якими вони були. Згодом так вам буде цікавіше.

3. Пишіть про пересічні дні. Заведіть щоденник.

4. Згадуйте вчорашній день. Знайдіть час з ранку на те, щоб прокрутити в пам'яті все, що було зроблено напередодні.

«Мені здається, це дуже прості поради, які допоможуть вам стати щасливішими. Я порадила б ще одне: тримайте біля ліжка блокнот і ручку. Як мінімум раз на тиждень (краще частіше) відразу після пробудження записуйте все, що вам вдалося запам'ятати зі своїх снів. Коли набереться 7-8 записів, перегляньте їх і спробуйте знайти закономірності. Це допоможе зрозуміти вам, що вас насправді турбує і до чого ви прагнете. Це дозволить вам позбутися занепокоєння і стати щасливішими», - підсумовує Кессельман.

Повну версію колонки Шерідан Кессельман Huffington Pos


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: