Великий обман, або Міфи про скасування санкцій

10 коментувати
Владислав Іноземцев: Європейці введені в оману облудними обіцянками
24feed.ru

Владислав Іноземцев: Європейці введені в оману облудними обіцянками

Виключно з економічної точки зору скасування санкцій проти Росії не має сенсу

«Дискусії навколо санкцій є одним з найгарячіших питань російсько-європейських відносин», - пише російський економіст, професор Вищої школи економіки Владислав Іноземцев у колонці для Аtlantic Сouncil.

Вперше санкції проти Росії були запроваджені в 2014 році. Згодом РФ вжила відповідних заходів у відповідь. Протягом останніх місяців російські чиновники доводять, що ЄС повинен їх зняти. З Європи також надходять сигнали, мовляв, припинення санкцій допоможе Москві та Брюсселю повернутися до колишніх відносин.

Прихильники такої думки (як у Росії, так і Європі) акцентують на тому, що санкції шкодять діловим відносинам колишніх партнерів і провокують великі втрати європейських підприємств, продовжує Іноземцев. Мовляв, якщо зняти санкції, торговельні та інвестиційні відносини між ЄС і Росією відновляться в повній мірі.

«Але це хибне твердження, і головний аргумент, який використовується європейськими прихильниками перезавантаження економічної співпраці з Росією, є помилковим», - вважає колумніст.

Європейці вже знайшли нові ринки для своєї продукції

Наприклад, тривалий час найбільш вразливою до санкцій сферою вважався європейський сільськогосподарський сектор. Росія стверджує, що тільки в 2015 році через заборону на імпорт вона втратила близько 20 млрд євро у продажах. Хоча ці підрахунки і спірні, у них можуть бути реальні підстави – європейці знайшли нові ринки для своєї продукції. Водночас, російська економіка перебуває в розпалі кризи. Реальні доходи населення в 2015 році знизилися приблизно на 10%, громадяни вибирають дешевші продукти, і мова, як правило, не про європейських виробників.

Другий сектор, на який спрямовані санкції Заходу, - нафтова і газова промисловість Росії. Однак, у 45-відсотковому падінні машинного експорту в Росію (що відбулося протягом 2013-2015 рр.) винні не тільки санкції, стверджує автор. Нафтові кампанії вже скасували свої офшорні проекти, оскільки більшість з них ледь окупалися при ціні на нафту в $100 за барель. До того ж, Росія намагається вилучити більшу частину коштів з енергетичного сектора для покриття дефіциту бюджету – тому скасування санкцій не підніме попит на подібне обладнання в РФ. Крім того, в 2015 році фіксовані інвестиції в Росію знизилися більш ніж на 8%, і знизяться більш ніж на 10% у цьому році, тож зміна політики не сильно допоможе європейцям.

«Виключно з економічної точки зору скасування санкцій не має сенсу: такий крок не відновить співпрацю між ЄС і РФ у колишніх масштабах», - підсумовує Іноземцев. Єдиною реальною причиною може бути відновлення економічного зростання в Росії, яке в перспективі зробить Росію корисним партнером Європи. Але підпорядкувати свої політичні принципи ілюзорним економічним вигодам було б величезною і непростимою помилкою з боку європейців, які при цьому введені в оману облудними обіцянками.

Переклад НВ

Повну версію колонки Владислава Іноземцева читайте на Аtlantic Сouncil

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: