Урок імператора Нерона для України

5 коментувати
Якуб Григель: Римляни знали, що секрет встановлення впливу над балансуючою буферною державою – це репутація, репутація і ще раз репутація
Скріншот з Youtube

Якуб Григель: Римляни знали, що секрет встановлення впливу над балансуючою буферною державою – це репутація, репутація і ще раз репутація

Геополітично незалежна, економічно стабільна і у військовому плані впевнена в собі Україна відокремить реваншистську Росію від Заходу

«Війна за підтримання або відновлення буферної зони на території тієї чи іншої держави – це специфічна боротьба», - пише ад'юнкт-професор міжнародних відносин при Школі перспективних міжнародних досліджень Джонса Хопкінса та старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (CEPA) Якуб Григель у колонці для The American Interest.

Це не завойовницька війна, тому що прямий територіальний контроль підриває саму суть буферної зони, відзначає автор. Це також не війна з метою завдати масивне ураження конкуруючій силі, тому що подібний результат був би небажаний і нездійсненний (отже, краще розійтися в сторони).

Мета полягає в тому, пише аналітик, щоб відновити зону поділу, знизити напруженість у відносинах між суперниками і дозволити заощадити сили.

Одним з прикладів такого протистояння є війна в Україні, продовжує він. Геополітично незалежна, економічно стабільна і у військовому плані впевнена в собі Україна відокремить реваншистську Росію від Заходу, встановивши свого роду буфер. Це також дозволить Європі і Сполученим Штатам заощадити сили в даному регіоні, зберігаючи стан стабільності останніх десятиліть, що характеризується низькими оборонними витратами, обмеженою та знижаючою військовою присутністю Америки в даному регіоні і свободою фокусуватися на інших локаціях або проблемиах.

Між війною з невідомими наслідками і ганебним миром Нерон вибрав війну

Григель наводить приклад війни за Вірменію між Римом і Парфією. У римського імператора Нерона був вибір між війною з невідомими наслідками і ганебним миром. І Нерон зробив, можливо, свій кращий вибір у зовнішній політиці – він вибрав війну, а також призначив очолити її здатного та досвідченого генерала Гнея Доміція Корбулона.

Це був особливий тип війни за буферну зону, що вимагає великих бойових та політичних навичок. Це була війна за відновлення стабільності, а не за досягнення переваги; за відновлення довіри до себе, а не за знищення конкурента; відновлення незалежного буфера, а не завоювання нових територій. Тим не менш, це було протистояння великих сил з усіма можливими небезпеками, пов'язаними з масивними руйнуваннями і падінням системи порядку.

Головна мета війни за вірменський буфер, підкреслює колумніст, полягала в тому, щоб відновити імідж Риму.

«Важливо про це пам'ятати, - наполягає автор. – Наша репутація ослабла після російського вторгнення в Україну. Дозволити їй падати далі, сподіваючись скоротити витрати зараз, змусить нас пізніше витратити ще більше ресурсів».

Репутація величі дозволяє економити сили; ослаблена репутація дорого коштує.

Переклад НВ

Повну версію колонки Якуба Григеля читайте на The American Interest


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: