Українська місія нездійсненна

1 коментувати
Кеннет Рапоза: Український уряд, схоже, серйозно націлене на те, щоб перетворити Україну в нову Польщу
us-russia.org

Кеннет Рапоза: Український уряд, схоже, серйозно націлене на те, щоб перетворити Україну в нову Польщу

Рух Києва на Захід більшою мірою залежить від українського виборця, ніж від геополітичної стратегії Росії

«Український уряд, за словами самих чиновників, взявся за реалізацію нездійсненної місії: реформувати стару економіку радянського типу, наблизивши її до європейської», - пише у своїй колонці журналіст і колумніст Forbes Кеннет Рапоза.

Києву доведеться змінити багаторічну політичну і економічну практику, чужу західній бізнес-культурі, зазначає автор. Крім того, це означає реформування економіки, яку українські політичні лідери обіцяли виправити ще з моменту падіння Радянського Союзу в 1991 році. Якщо новим українським лідерам можна довіряти, то на цей раз все по-справжньому.

Учасники конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES) у Києві вважають, що Україна знаходиться на правильному шляху. Можливо, це правда, продовжує колумніст. Тим не менш, у цьому поїзді чимало й мертвого вантажу. Швидкісним його не назвеш.

Чесна гра в Україні є чимось унікальним

Україна демонструє один з найгірших показників верховенства права у порівнянні з будь-якою іншою державою з ринком, що розвивається. Згідно з даними Transparency International, ця країна більш корумпована, ніж Росія. За оцінками, 20% багатств України знаходяться в руках менш ніж десятка осіб, пише Рапоза. Рівень життя падає по всій країні. Очікується, що економіка знизиться на 8% лише в цьому році. І це як мінімум.

Це погані новини.

Доброю новиною є те, що український уряд, схоже, серйозно націлений на перетворення України на нову Польщу. Але для того, щоб рухатися на Захід, українську економіку потрібно "деолігархизувати". Це вимагає відкритості та зрозумілих для інвесторів правил ведення бізнесу. Але чесна гра в Україні є чимось унікальним. Процвітає хабарництво.

За останній рік у країні було створено Антикорупційне бюро, нову поліцію і оголошено про створення нової системи закупівель для державних контрактів за допомогою системи аукціонів. Тим не менш, громадська думка не на боці цього уряду, каже журналіст.

«Це та ціна, яку ви платите за 70 років комунізму. Труднощі виникають через відсутність реформ, і це треба пояснити громадськості. Сьогодні в Україні зростає популізм... І я підозрюю, що далі він буде зростати ще більше», - говорить міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.

Таким чином, рух України на Захід більшою мірою залежить від українського виборця, ніж від геополітичної стратегії Росії. І ось в чому «місія нездійсненна». Старше покоління українців пам'ятає соціалізм. Україна потребує інвестицій, щоб залучити молодих підприємців та втримати їх тут. Еліта України, що рветься вперед, може мати плани стати наступною Польщею, але все це залежить від місцевих жителів, деякі з яких готові рухатися на Схід.

«Український народ - наш єдиний союзник, - рішуче говорить Яценюк. - Щоб переманити його на нашу сторону, потрібно показати відчутні результати».

Переклад НВ

Повну версію колонки Кеннета Рапоза читайте на Forbes


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: