Україна забуває про своїх найбільш зневірених громадян

Лоліта Брейман: Це похмурі новини для крихкого зародженого демократичного режиму країни
medium.com

Лоліта Брейман: Це похмурі новини для крихкого зародженого демократичного режиму країни

Життя і без того досить важке для тих українців, які втекли від війни на Сході. Сьогодні ж вони позбавлені навіть права голосу

«Біженці, жертви репресій та бойових дій – це вкрай вразлива категорія населення, тим не менш, підпадає під дію міжнародного законодавства, а отже, захищена. Що ж можна сказати про вимушених переселенців, які не вважають себе біженцями?» – пише адвокат з міграційних питань Лоліта Брейман у колонці для the Foreign Policy.

В Україні, де, незважаючи на перемир'я, триває збройний конфлікт між урядовими військами і проросійськими сепаратистами, велика кількість переселенців загрожує гуманітарною катастрофою, зазначає автор. Більше того, українські переселенці втратили не лише свої домівки, але й більшість своїх цивільних прав (зокрема, право голосу).

Це похмурі новини для крихкого зародженого демократичного режиму країни, продовжує Брейман.

Внутрішньо переміщені особи, по суті, не є біженцями, оскільки не перетинають міжнародні кордони. Внаслідок конфлікту вони були змушені переїхати в інші частини країни. Так як небезпечною вважається тільки Східна Україна, українці не мають права на притулок або будь-який інший вид тимчасового захисту в Сполучених Штатах чи Європі. Ті, хто намагаються боротися за цей статус, практично завжди програють судові баталії і відправляються додому. Крім того, оскільки переселенці залишаються у своїй країні, саме вона, згідно з міжнародними стандартами, відповідальна за їх захист та допомогу.

Українські переселенці втратили не лише свої домівки, але і цивільні права

Передбачається, що Україна готова і в змозі піклуватися про всіх своїх громадян, пише адвокат. Проте насправді їй важко з цим впоратися. За словами Верховного комісара ООН з прав людини, реакція уряду на потік переміщених громадян недостатня. Нездатність влади надавати необхідну допомогу призвела до того, що в питаннях житла, продовольства і медичної допомоги, а також доступу до інформації внутрішні переселенці залежать від місцевих волонтерських груп і неурядових організацій.

Після анексії Криму в березні 2014 більше 1,4 млн осіб були зареєстровані в Україні, як вимушені переселенці. У липні парламент України схвалив закон, що обмежує голосування на місцевих виборах для переміщених осіб. Переселенці розпорошені по всій Україні, але вони можуть зареєструватися для голосування тільки в їх рідних містах. Система, відома як прописка, пов'язує правовий статус людини і доступ до соціальних послуг до реєстрації за місцем проживання. Так як переселенці живуть за межами свого місця реєстрації, то їх документи не дозволяють їм голосувати на нових місцях проживання.

Деякі чиновники наполягають на тому, щоб дати їм право голосу там, де вони проживають в даний час. Альтернативний підхід полягає у створенні окремих виборчих дільниць у районах з найбільшою кількістю вимушених переселенців, але при цьому вони будуть голосувати на підставі їх попередньої реєстрації.

Але незважаючи на обіцянки створити спрощену процедуру голосування, депутати не змогли прийняти рішення про те, як покінчити з цією бюрократичною перешкодою, підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Лоліти Браймен читайте на Foreign Policy

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: