Угорські гри з біженцями

Кім Лейн Шеппеле: Паркан на кордоні Угорщини з Сербією буде завершено до кінця серпня
erdely.ma

Кім Лейн Шеппеле: Паркан на кордоні Угорщини з Сербією буде завершено до кінця серпня

Угорщина порушує свої зобов'язання щодо прийняття біженців, які шукають притулку в ЄС

«Угорський уряд будує на кордоні із Сербією стіну, щоб відрізати від Європи дедалі більший потік біженців», – пише професор соціології та міжнародних відносин Принстонського університету Кім Лейн Шеппеле у колонці для Politico.

«Але подивіться на мапу, – зазначає автор. – Сербія – лише крихітний шматочок звивистого південного кордону Угорщини. Якщо зневірені шукачі притулку подолали тисячі кілометрів, щоб дістатися Європи, стіна завдовжки менш ніж 160 кілометрів їх не зупинить».

Навіщо ж Угорщина будує короткий паркан на своєму довгому кордоні?

Цей паркан перенаправлятиме потоки мігрантів від Угорщини до Хорватії та Румунії, доки ці люди не досягли пункту призначення – багатих країн Європи. Й у цьому весь сенс.

Хорватія та Румунія є членами Євросоюзу, зазначає Шеппеле. Сербія – ні. Згідно з Дублінською конвенцією, держава – член Євросоюзу, чий кордон шукачі притулку перетнули першим, несе за них відповідальність до закінчення обробки клопотань. Якщо Угорщина перенаправляє мігрантів так, щоб вони перетнули кордони ЄС в іншій країні, вона ухиляється від виконання Дублінських зобов'язань.

Стіна завдовжки менш ніж 160 кілометрів біженців не зупинить

На початку 2015 року рівень міграції до Угорщини через так званий західнобалканський шлях значно збільшився, визнає автор. Водночас знизилася підтримка керівної партії Фідес. Наприкінці серпня лише 21% угорських виборців висловили свою підтримку цій партії. Для порівняння, праворадикальну партію Йоббік підтримали 17% угорців. Задерикуватий прем'єр-міністр Віктор Орбан запозичив у Йоббіка партійну риторику, заявивши про нульову терпимість до мігрантів.

У червні Орбан сказав, що Угорщина негативно сприйме пропозицію прийняти у себе мігрантів, яких відішлють назад до Угорщини з інших країн – членів ЄС відповідно до Дублінської конвенції. Він відступив лише після того, як європейські чиновники висловили протест.

Тоді Орбан ухопився за ідею будівництва огорожі на кордоні, що спочатку належала місцевому мерові, пов'язаному з Йоббіком. Будівництво стіни дозволяє Орбану не тільки перенаправити потоки мігрантів від Угорщини, але й нівелювати засуджувальну риторику Йоббіка.

Паркан буде завершено до кінця серпня – достроково й у межах бюджету, бо Угорщина використовує для цього працю призовників, підкреслює соціолог.

Згідно з новим законом, що набув чинності 1 серпня, всі заяви від осіб, які увійшли до Угорщини з "безпечних країн", відхилятимуться. Причому в короткі терміни. Угорщина вже є однією з найбільш несприятливих країн ЄС для отримання притулку. 2014 році вона відмовила 91% осіб, які подали документи на отримання притулку. Для порівняння, в ЄС середній показник становить 66%.

Із новим законом відмов лише побільшає.

Переклад НВ

Повну версію колонки Кім Лейн Шеппеле читайте на Politico


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: