Учень Путіна. Не дайте Трампу стати диктатором

1 коментувати
Майкл Макфол: Як і Путін, американський президент називає ворогами протестувальників, журналістів і громадян нібито «терористичних» країн

Майкл Макфол: Як і Путін, американський президент називає ворогами протестувальників, журналістів і громадян нібито «терористичних» країн

Незначні кроки на початку президентського терміну можуть згодом призвести до перетворення на повноцінну авторитарну державу

«З причин, досі мені незрозумілих, Дональд Трамп продовжує хвалити і захищати російського президента Володимира Путіна», - пише екс-посол США в Росії Майкл Макфол в колонці для The Washington Post.

«М'яка інтерпретація цієї дивної, безпрецедентної підтримки Путіна - Трамп хвалить лідера Кремля, щоб поліпшити відносини з Москвою. Це наївна, але прийнятна, зовнішня політика. Але є й більш тривожна інтерпретація - Трамп захоплюється політикою та ідеями Путіна, і навіть, ймовірно, прагне наслідувати його методи правління. Це неприйнятно», - підкреслює Макфол.

Трамп захоплюється політикою та ідеями Путіна

Він упевнений, що розуміння методів, які використовував Путін для консолідації влади в Росії, може допомогти зупинити автократичні прагнення Трампа, поки не стало надто пізно.

«Як і Трамп, Путін ніколи не брав участі у виборах перед перемогою на президентських у березні 2000 року. У той час мало хто в Росії чи в світі розумів його плани. З урахуванням його політичної недосвідченості, незначної підтримки серед еліт і сумнівного електорального мандату, всі вирішили, що він не зможе змінити існуючу в Росії систему, яка на той момент була слабкою, але функціонуючою демократією», - пояснює дипломат.

Макфол розповідає, що після свого першого обрання на пост президента Путін пообіцяв зробити Росію знову великою.

«Він пообіцяв припинити економічний колапс, політичний хаос і беззаконня 1990-х», - нагадує автор.

Дипломат перераховує, як Путін перейшов від боротьби з чеченцями до боротьби з незалежною пресою.

«Кожен раз, коли Путін зустрічався з викликами свій владі, він посилював репресії, а не зменшував їх. Він заарештовував бізнесменів, які насмілилися фінансувати опозиційні партії. Він використовував державні ресурси, щоб обмежити реальну конкуренцію на виборах. Він поклав кінець прямому обрання губернаторів», - розповідає Макфол.

Він також додає, що росіяни, які шкодують про перетворення країни на диктатуру, шкодують про те, що на самому початку цього процесу реагували надто повільно. Вони не вірили, що Путін зайде так далеко, як він в результаті зайшов.

«Якби вони негайно завдали повзучому авторитаризму удару у відповідь, політична траєкторія Росії могла б бути сьогодні зовсім іншою», - зазначає дипломат.

"Нічого не нагадує? - Запитує Макфол. - Трамп теж раніше ніколи не обирався. Він обіцяє зробити Америку знову великою. Як і Путін, він називає ворогами протестувальників, журналістів і громадян нібито «терористичних» країн».

Макфол зазначає, що американська система сильніша за російську, що стосується стримувань і противаг. Проте, забувати про російський досвід не можна.

«Незначні кроки у напрямі авторитаризму на початку президентського терміну можуть згодом призвести до перетворення на повноцінну диктатуру», - робить висновок Макфол.

Повну версію колонки Майкла Макфола читайте на сайті The Washington Post.

Більше поглядів тут

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: