У США запахло зрадою

Ніколас Крістоф: Фундаментальне питання тепер не в брехні Трампа або витоку інформації. А в тому, чи була зрада?
wikipedia.org

Ніколас Крістоф: Фундаментальне питання тепер не в брехні Трампа або витоку інформації. А в тому, чи була зрада?

Американський журналіст і автор The New York Times Ніколас Крістоф пише про зв'язки Трампа з Росією та розмірковує, чи може це вважатися зрадою

Найбільшим політичним скандалом в американській історії була не дуель Аарона Берра з Олександром Гамільтоном, і, можливо, навіть не Уотергейт. А, швидше, таємні спроби Річарда Ніксона в 1968 році саботувати дипломатичні переговори США про припинення війни у В'єтнамі.

Дії Ніксона, про які давно ходили чутки, і які остаточно підтвердилися лише кілька місяців тому, повинні були підвищити його шанси на виборах в тому році. Після його перемоги тривала війна забрала тисячі американських і в'єтнамських життів; його поведінку можна назвати лише зрадою.

А тепер ФБР підтверджує, що протягом восьми місяців проводилося розслідування змови з іноземною державою під час останньої президентської кампанії, заради перемоги на виборах. На мій погляд, це теж можна назвати зрадою.

Я спілкувався з експертами розвідки, американцями та іноземцями, і майже всі вони вважають, що співпраця «Трамп-Росія» все ж таки має місце. Хоча, за словами Джеймса Клеппера, директора Національної розвідки при Баракові Обамі, станом на січень він не бачив ніяких свідоцтв змови та цілком схвалює розслідування, щоб розібратися в цій справі.

Росіяни роками впливали на Дональда Трампа, інвестуючи в його проекти

Мені також розповідали (не демократи!), що існують переконливі розвіддані про зв'язки між Росією і членом команди Трампа, які ще не оприлюднювалися.

Найімовірніший сценарій змови здається більш заплутаним і менш явним, ніж вважають більшість демократів.

Кілька припущень:

Росіяни роками впливали на Дональда Трампа, інвестуючи в його проекти, а він за своєю природою був схильний захоплюватися Володимиром Путіним як сильним правителем. Між тим в оточенні Трампа з'явився цілий ряд людей з московськими зв'язками, в тому числі Пол Манафорт, який практично виділяє борщ.

Associated Press повідомляє, що Манафорт таємно працював на російського мільярдера, близького до Путіна, підписуючи у 2006 році контракт на $10 млн в рік за просування інтересів уряду Путіна. Ця домовленість діяла як мінімум до 2009 року.

Як повідомляє AP, Манафорт запропонував «впливати на політику, ділові відносини та висвітлення новин в Сполучених Штатах, Європі та колишніх радянських республіках в інтересах уряду Путіна» (сам Манафорт заявив AP, що його робота була хибно зображена як мерзотна).

Це все здогадки, але для помічників Трампа було б цілком природно використовувати російські контакти для отримання корисної інформації про кампанію Клінтона. Крім того, Хілларі Клінтон була не до душі росіянам, вони були зацікавлені у зливі інформації, яка могла б зашкодити її шансам на виборах.

У всьому цьому є одне ключове питання: чи намагалася Росія направляти гроші до бюджету кампанії Трампа? На європейських виборах Москва регулярно намагалася впливати на результати, надаючи секретні кошти. Я впевнений, що ФБР вивчає всі підозрілі фінансові трансферти.

Контакти з Росією підтримують помічники Трампа, і завдання буде полягати в тому, щоб зв'язати будь-яку змову з самим президентом. Білий дім вже дистанціюється від Манафорта, стверджуючи, що той зіграв лише «дуже обмежену роль» в кампанії - навіть незважаючи на те, що був головою кампанії Трампа!

Фундаментальне питання тепер не в брехні Трампа або витоку інформації. Головне питання настільки ж монументальне, наскільки і просте: чи була зрада?

Ми ще не знаємо, що сталося. Але питання вимагає ретельного, публічного і двопартійного розслідування незалежною комісією.

«У повітрі запахло зрадою», - сказав The Washington Post історик Дуглас Брінклі. Він правий, і ми повинні розвіяти цей сморід.

Повну версію колонки читайте на The New York Times

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: