У ІДІЛ ґвалтують 8-річних дітей. І світ нічого не вдіює

1 коментувати
Віан Дахиль: Понад 2 тис. жінок і дівчаток єзидів все ще чекають звільнення з рабства ИГИЛ
www.fastcompany.com

Віан Дахиль: Понад 2 тис. жінок і дівчаток єзидів все ще чекають звільнення з рабства ИГИЛ

Авіаудари в Ісламську державу врятували народ єзидів від повного знищення військами ІДІЛ

«Минулого тижня я повернулася додому до Іракського Курдистану змучена, але горда тим невеликим тріумфом над Ісламською державою, якого нам вдалося досягти. Зі мною повернулися три жінки і двоє малят — п'ять осіб були врятовані з іділівського рабства», — пише член іракського парламенту та Демократичної партії Курдистану, представниця релігійної громади єзидів Віан Дахіль у колонці для Politico.

Понад рік з них знущалися, їх ґвалтували та передавали від одного бійця іншому тільки з однієї причини – через їхнє езидське віросповідання. «Понад 2 тис. жінок і дівчат єзидів все ще чекають на звільнення, і я сповнена рішучості врятувати всіх до останньої», — продовжує автор.

Вони вважали, що їх покинули. Викрадачі з ІДІЛ сказали, що вони нікому не потрібні, що вони опоганені та їх ніхто не шукає. «Але я намагаюся пробитися до них через арабські радіостанції та телебачення. Я даю їм свій номер телефону, кажу, що ми любимо їх, хочемо, щоб вони повернулися. Почувши ці повідомлення, деякі відважні жінки пов'язуються з нами, і після цього починається рятувальна операція», — розповідає Дахіль.

Є докази, що бойовики ІДІЛ ґвалтують єзидських дівчаток восьми років

Одна з жінок притискає до себе розгублену дворічну дитину. Малюк постійно запитує про свою 7-річну сестру. Дівчинку забрали від матері та надіслали до релігійної установи, де її змусять прийняти іслам. Мати не мала іншого вибору, окрім як бігти без дочки. Вона боїться, що дочку зґвалтують бойовики. «У нас є докази, що бойовики ґвалтують наших [езидських] дівчаток восьми років», — зазначає політик.

Після того як бойовики ІДІЛ захопили понад третину території Іраку, Сполучені Штати здійснили протягом нетривалого періоду серпнем 2014 року серію авіаударів з метою зупинити їхнє просування. Це врятувало народ єзидів від повного знищення військами ІДІЛ. «Однак після цього про нас забули. І Вашингтон, й інша частина міжнародної спільноти», — підкреслює автор.

На кожну історію про врятовану дівчину є ще одна — про дівчину, яка все ще перебуває в полоні. Там її змушують голодувати, ґвалтують, б'ють і перепродують, часто «друзям» іракцям. Ще 500 тис. єзидів, що становить 90% місцевого населення цієї народності, перебувають у таборах для переміщених осіб, Вони живуть за умов граничної бідності, ізоляції та недоїдання.

Ці люди нудяться в таборах без доходу, без їжі, медицини й даху над головою. Поки ІДІЛ все ще сповнена рішучості стерти цей народ з лиця землі, і доти, доки іракський і курдський уряди розглядають єзидів як другосортних громадян, не гідних допомоги й уваги, ці жахи триватимуть, підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Віан Дахіль читайте на Politico

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: