У чому мета тероризму

Саймон Дженкінс: Тероризм завжди переслідує політичні цілі, використовуючи увагу, приковане до жахливих подій
telegraph.co.uk

Саймон Дженкінс: Тероризм завжди переслідує політичні цілі, використовуючи увагу, приковане до жахливих подій

Жодне суспільство не зможе повністю захистити себе від терористичних атак

«Мета тероризму - не руйнування і вбивства. Тероризм завжди переслідує політичні цілі, використовуючи увагу, приковану до жахливих подій», - пише британський журналіст і публіцист Саймон Дженкінс у колонці для The Guardian.

Сьогоднішні вибухи в Брюсселі, пов'язані, скоріше всього, з минулорічними паризькими атаками і  затриманням Салаха Абдеслама минулої п'ятниці, очевидно, переслідували саме ці завдання, продовжує автор. Коли хтось вбиває перехожих, військовим цілям це саме по собі не служить.

Вибухова сила подібних подій - у нашій реакції на них, реакції політичної спільноти і громадської уваги, яка приділяється їм, зазначає журналіст. Публічність і реакція – «корисні ідіоти» терористів.

Ні одне суспільство не може повністю захистити себе від терористичних атак, вважає Дженкінс. Вони відбуваються безладно, тому жодна система безпеки не може гарантувати повного захисту. Скільки не застосовуй поліцію, спецслужби, армію і військово-морські сили, не кажучи вже про ракети і ядерну зброю – це не вбереже. Спецслужби і стеження справно працюють, однак підривники і вбивці проникнуть через будь-яку мережу.

Публічність і реакція – «корисні ідіоти» для терористів

«Політичний терор старий, як війна», - пише автор. Навіювання жаху серед мирного населення завжди було широко використовуваною зброєю від римських легіонів і до Команди бомбардувальників британських ВПС. «Боротьба з тероризмом» так само марна, як «боротьба зі зброєю», вважає колумніст.

Замість цього варто спробувати пом'якшити або хоча б не погіршувати лють, що породжує тероризм, а потім знизити ефективність самого інциденту. Перше вимагає більш мудрої зовнішньої політики, ніж та, що демонструють західні країни по відношенню до мусульманського світу протягом останнього десятиліття. Другого досягти ще складніше. Це вимагає терпіння і стриманості у висвітленні терористичних інцидентів, а також реакції на них.

Переклад НВ

Повну версію колонки Саймона Дженкінса читайте на The Guardian

Більше точок зору тут

https://nv.ua/specials/blows-in-brussels.html

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: