Церква, розлучення і одностатеві шлюби

2 коментувати
Джон Ллойд: Тема сексуальності глибоко Церква в хаос
Фото: wikipedia.org

Джон Ллойд: Тема сексуальності глибоко Церква в хаос

Церква повинна або змінитися відповідно до вимог часу, або продовжити стояти на заповітах тисячолітньої давнини

"Єпископ Католицької церкви в Аккрі, Гана, Чарльз Палмер-Бакл, іноді не в змозі спати по ночах. Його мучать розбіжності між вченням Ватикану і поведінкою його пастви", - пише журналіст Джон Ллойд в своїй колонці для Reuters. Автор каже, що це звична ситуація для африканського єпископа, адже на континенті жорстка католицька ієрархія часто суперечить прийнятою у суспільстві поведінкою.

Ллойд каже, що в одному зі своїх інтерв'ю єпископ розповідав про свою парафіянку, яка прожила з чоловіком 35 років, нажила з ним дітей і при цьому була змушена ділити його з двома іншими жінками. "Якби я говорив строго по букві закону, мені довелося б радити їй кинути чоловіка. Але, якщо я так зроблю, вона скаже, що церква зруйнувала її шлюб", - цитує єпископа колумніст.

"Незабаром у єпископа Палмера-Бакла додасться турбот, після ватиканського Синоду з питань сім'ї, який почався в Римі минулого тижня. Кажуть, що це будуть найсерйозніші внутрішні дебати з приводу сексуальності, які коли-небудь були в Церкві. Можливо, це виявиться правдою", - говорить Ллойд.

Для католиків Папа Римський – єдиний, хто може вирішити, чи приймати одностатеві шлюби

Автор додає, що серед учасників дебатів буде кардинал Петер Ердо, родом з Угорщини, який упевнений, що церковний закон не підвладний часу. "У своїй промові в перший день Синоду Ердо рішуче висловився з приводу контрацепції (не застосовувати), одностатевих шлюбів (заборонити), і можливість повторного проведення основних церковних переводів після розлучення (заборонити)" - розповідає автор. У разі консумованого шлюбу і подальшого розлучення новий шлюб неможливий. Грішник буде змушений жити зі своїм гріхом, хіба що він покається і повністю відмовиться від сексуальної активності.

Ллойд каже, що Ердо і консерваторам протистоять ліберали на чолі з кардиналом Вальтером Каспером. Вони наполягають на тому, що церква повинна допускати розлучених до основних обрядів і постійно підкреслюють, що представників ЛГБТ потрібно не відкидати, а зрозуміти і спробувати прийняти.

"Сексуальність – сила, яку священики і кардинали визнають тільки в шлюбі і від якої відмовляються самі, зіштовхнула Церкву глибоко в хаос. Сучасне світське життя, яке є нормою у західних країнах дозволяє набагато ширші межі сексуальності, ніж звикли церковні ієрархи", - зазначає Ллойд.

Він упевнений, що в такому становищі Церква повинна або змінитися відповідно до вимог часу, або, як пропонує Ердо, продовжити стояти на заповітах тисячолітньої давнини.

Ллойд наводить цитату Папи Франциска, який сказав "Якщо людина – гей і при цьому шукає бога, хто я такий, щоб судити його?". "Зрозуміло, що на це риторичне запитання є відповідь: ви – Папа Римський, ви повинні судити", - пояснює Ллойд, додаючи, що Папа, як глава Церкви, багато в чому визначає її курс, і для католиків є, по суті, є єдиною людиною в світі, яка володіє і правом, і обов'язком винести судження щодо такого важливого і суперечливого питання.

Ллойд каже, що позиція Франциска щодо "забороненого сексу" може поставити його в не менш небезпечне становище, ніж те, в якому свого часу опинився Михайло Горбачов, останній Генсек КПРС, який відійшов від догм СРСР і зрештою став людиною, за якої розвалився Радянський Союз.

"Малоймовірно, що така ж доля спіткає Франциска і католицьку церкву, адже вона існує набагато довше, ніж СРСР, і навряд чи розвалиться так само легко. Але догми та ідеологія були ключем існування обох. Велика терпимість до гріхів плоті змусить грішників задуматися, чому їх вважають злочинцями", - підсумовує автор, додаючи, що на Церкву чекають неоднозначні питання і непрості часи.

Повну версію колонки Джона Ллойда читайте на сайті Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: