Цар Путін загрузне в новій війні

4 коментувати
Пітер Єльцов: Захоплення земель в стилі XIX століття може підігріти націоналізм, але не економіку
blogspot.com

Пітер Єльцов: Захоплення земель в стилі XIX століття може підігріти націоналізм, але не економіку

Тільки божевільний на місці Путіна захотів би втягнути свою країну в нову дороговартісну війну

«Володимир Путін каже, що він не цар, однак все частіше веде себе належно. Чому б не дозволити йому піти дорогою останнього російського царя, погрузнувшого в надмірному військовому навантаженні», - пише старший науковий співробітник і доцент Коледжу міжнародних відносин у сфері безпеки, а також Національного університету оборони США Пітер Єльцов у колонці для Politico.

Незважаючи на те, що слабка реакція Заходу на черговий наступ Росії в Сирії може тільки заохотити прихильників жорсткої лінії в оточенні російського президента, цілком може бути, що дозволити Путіну воювати – це найкраща відповідь з боку Вашингтона та НАТО.

У російського лідера є імперські амбіції, пише автор, але його країна не має достатньо сильної економіки, щоб підтримувати їх. Особливо враховуючи той факт, що десятиліття високих цін на нафту відходить у минуле. У Росії немає конкурентоспроможної продукції на світовому ринку, окрім горілки та зброї. Сьогодні рубль приблизно в три рази дешевше, ніж він був до фінансової кризи 2008 року. До цього варто додати, що політична ізоляція Росії ніяк не покращує ситуацію.

Навіть Індія та Китай – ті дві країни, які традиційно займають бік російської зовнішньої політики, та економіки яких знаходяться в значно кращому стані – навряд чи збираються зробити якийсь серйозний внесок у реалізацію сирійської місії Путіна, пише Єльцов.

У Росії немає жодної конкурентоспроможної продукції на світовому ринку, окрім горілки та зброї

Тим часом, російський народ вже платить дуже високу ціну за анексію Криму. Захоплення земель в стилі XIX століття може підігріти націоналізм, але не економіку. Північний Кавказ може вибухнути знову, оскільки відносний мир в Чечні залежить від значних сум готівкових коштів, що поставляються Кремлем в Грозний, і особистої відданості Путіну чеченського лідера Рамзана Кадирова. Як сказав Лев Толстой у повісті «Хаджі-Мурат», це така вірність, яка може змінитися в будь-який момент.

З політичної та економічної точки зору, підкреслює колумніст, тільки божевільний на місці Путіна захотів би втягнути свою країну в нову дороговартісну війну. У Росії досі немає доріг. Минуло майже чверть століття з моменту падіння Радянського Союзу, а між двома головними містами Росії – Москвою та Санкт-Петербургом – все ще немає хорошої траси.

«Таким чином, вітати бажання Путіна воювати, можливо, є мудрим рішенням», - продовжує автор. Збільшення навантаження на російську владу може спровокувати катастрофічні політичні наслідки. Це сталося з Російською імперією на початку ХХ століття, коли вона простягалася від Тихого океану до Польщі і від Північного Льодовитого океану до Південної Азії. У 1904 році імператор Микола Другий спровокував російсько-японську війну, яка обернулася катастрофою. У 1914-1917 роках той же цар Микола проігнорував погіршення російської економіки і успіхи революційних рухів у своїй країні. Подібна політична недалекоглядність з часом привела до більшовицького перевороту.

Так що сирійська кампанія Путіна може стати початком кінця його авторитарного режиму, підсумовує аналітик.

Більше точок зору тут

Переклад НВ

Повну версію колонки Пітера Єльцова читайте на Politico


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: