Затяжний колапс Радянського Союзу

1 коментувати
Джон Ллойд: Зусилля України видряпати свій шлях на Захід є для Путіна неприпустимою образою величності
wikipedia.org

Джон Ллойд: Зусилля України видряпати свій шлях на Захід є для Путіна неприпустимою образою величності

Україна посилює «вертикаль влади» - пострадянську систему управління зі збоченими формальними інститутами

«Існує поширена думка, що Росія з головою занурюється в авторитаризм. При цьому ідеологією служить не марксизм-ленінізм, а сплав імперіалізму, що відроджується, євразійської винятковості і наростання ненависті до Сполучених Штатів та Європи», - пише у своїй колонці для Reuters журналіст, публіцист і співзасновник Інституту Reuters при Оксфордському університеті Джон Ллойд.

Не часто озвучують, що Україна, з якою Росія веде заморожену, гібридну війну, рухається в тому ж напрямку, - пише автор. Проте вона, як і Росія, посилює вертикаль влади - пострадянську систему управління зі збоченими формальними інститутами. Незважаючи на присутність демократичних атрибутів, центральна структура залишається вкрай ієрархічною, а ефективна влада належить лише інституту президента та президентської адміністрації.

Всередині країни розчарування все посилюються, а надії на більш демократичний «європейський стиль» політики зменшуються, зазначає колумніст. Замість цього - політична боротьба, збереження впливу олігархів, неконтрольована корупція і побоювання щодо відновлення війни.

Достатньо лише одного кроку назад, щоб повернутися в обійми «Старої Матінки Росії»

На минулих місцевих виборах явка виборців була низькою. Ці вибори засвідчили низький рівень підтримки Порошенко на сході країни. У вересні посол США в Україні Джеффрі Пайетт зробив незвично конкретне звинувачення на адресу Генеральної прокуратури України, заявивши, що вона є «перешкодою» на шляху антикорупційних реформ в Україні. Андерс Аслунд, найвідоміший економічний експерт по Україні, оцінює втрати ВВП країни за підсумками 2014 і 2015 рр. на рівні 16%.

Україна і Росія разом складають більше двох третин населення Радянського Союзу, пише Ллойд. Разом з Білоруссю вони були ядром СРСР. «Зараз росіяни розглядають ці дві сусідні країни – з певною часткою поблажливості, - як молодших братів і великі буфери проти західного вторгнення, якого вони завжди побоювалися (і від якого часто страждали)», - відзначає він. Спроби України пробитися на Захід є для Путіна неприпустимою образою величності, тому він прагне запобігти подібному розвитку подій, послаблюючи країну до такої міри, щоб її державність виявилася на межі ризику.

В оповіданні Володимира Набокова «Зразок розмови, 1945» колишній білогвардійський полковник, антикомуніст і християнин, говорить, що, незважаючи на його погляди, він ставить Сталіна в один ряд з Іваном Грозним і Петром Великим. Всі вони, за його словами, є могутніми лідерами. «У кожному слові, що виходить сьогодні від Росії, я відчуваю силу і пишність Старої Матінки Росії. Вона знову стала країною солдатів, релігії та вірних слов'ян», - говорить він. Подібні погляди, пише у своїй статті колишній заступник головного редактора Нової газети Андрій Колесников, «і досі можна почути в консервативних колах Москви, корпоративних кулуарах, люкс-апартаментах». Це прерогатива влади і національної слави над мирним співіснуванням: потреба підпорядкувати тих, хто повстає проти національного імперативу.

Коли ЄС і США закликали Україну рухатися на Захід, вони, можливо, не продумали те, що наслідки цього запрошення не звільняють їх від відповідальності справлятися з ними. Україні потрібна велика фінансова допомога протягом кількох років, якщо вона не зануриться в корумпований авторитаризм. «Тому що після цього достатньо лише одного кроку назад, щоб повернутися в обійми «Старої Матінки Росії»», - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Джона Ллойда читайте на Reuters

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: