Три пастки, які заважають щастю

Еліша Голдстейн: Якщо ви говорите щось хороше і тут же додаєте

Еліша Голдстейн: Якщо ви говорите щось хороше і тут же додаєте "але", це проблема

Як позбутися звички перебільшувати свої проблеми або звинувачувати у всьому інших

"Коли ми дорослішаємо, в певний момент життя стає рутиною. Ми ходимо, керуємо машиною, говоримо, їмо, робимо покупки в магазині чи проводимо час з сім'єю - а наш мозок працює на автопілоті, розробляючи звичні способи мислення, очікувань і відносин з іншими людьми", - пише доктор психології Еліша Голдстейн у колонці для psychcentral.

Якщо серце забилося трохи швидше, ви одразу починаєте боятися серцевого нападу

Він підкреслює, що до цих звичок також відносяться ті, що змушують нас постійно відчувати стрес, занепокоєння, депресію або навіть формують різного роду залежності.

Психолог називає три поширені звички, що заважають стати щасливим, і способи їх позбутися, навчившись контролювати своє життя:

1. Схильність перебільшувати проблеми

Якщо ви схильні до стресу і тривожності, ця "ментальна пастка" вам напевно знайома. Ваш мозок завжди очікує найгіршого. Якщо серце забилося трохи швидше, ви одразу починаєте боятися серцевого нападу. Якщо ви пройшли повз шефа в холі, і він не звернув на вас увагу, ви очікуєте звільнення.

Цей стиль мислення сприяє постійному стресу, неспокою і навіть паніці.

2. Звичка применшувати хороше, перебільшуючи погане

Телевізійні новини дуже допомагають розвивати цей тип мислення. Для нього характерно мінімізувати або нехтувати будь-якими позитивними подіями, паралельно перебільшуючи і надаючи особливого значення негативним. Склянка завжди наполовину порожня.

Якщо ви ловите себе на тому, що говорите щось хороше і тут же додаєте "але", це і ваш тип мислення. "Я набрав на тесті 95 балів, але не 100". Якщо ви не усвідомлюєте за собою такої звички, даний тип мислення може призвести до розвитку депресії.

3. Схильність звинувачувати інших

З цією пасткою слід бути особливо обережним. Всі ми іноді перекладаємо провину за свої біди на інших або, навпаки, звинувачуємо себе в проблемах інших. "Якби мій шеф не був таким жорстким, у мене не було б проблем з нервами", "Це через мене батьки розлучилися". Таке мислення не допомагає розв'язувати проблеми, натомість ви зациклюєтеся на них.

Психолог зазначає, що, усвідомивши, на яку пастку ви наражаєтеся, ви зможете позбутися поганих звичок, звільнившись і сфокусувавшись на ефективніших способах провести своє життя. Щоразу, коли помічаєте, що потрапляєте в ту чи іншу ментальну пастку, одразу говоріть про себе: "Я знову перебільшую проблему" або "Я звинувачую себе в проблемах іншого".

"Це непростий процес, але він важливий для того, щоб повернути собі контроль над життям і позбутися набутих шкідливих звичок", - підсумовує Голдстейн.

Повну версію колонки Еліши Голдстейн читайте на сайті psychcentral


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: