Три міфи про Україну, які поширює Путін

2 коментувати
Джеффрі Гедмін: Для Путіна Україна – ключова фігура на шаховій дошці
Фото: en.delfi.lt

Джеффрі Гедмін: Для Путіна Україна – ключова фігура на шаховій дошці

Перемога над Україною зробить російського президента на крок ближче до його головної мети – розвалу НАТО

"Сили, ворожі до США, активізуються у різних куточках світу: ІДІЛ та Іран на Близькому Сході, Китай – в Азії, войовнича Росія у Східній Європі", - пише старший співробітник Джорджтаунського університету і колишній генеральний директор Радіо Свобода Джеффрі Гедмін у своїй колонці для Atlantic Council.

Автор задається питанням, як обернути процес розпаду існуючого світопорядку.

Він зазначає, що 16 вересня пройдуть другі дебати кандидатів у президенти від Республіканської партії, і радить тим, хто буде виступати, почати з теми війни в Україні та міжнародних загроз інтересам США. Автор упевнений, що перемога Путіна над Україною зробить російського президента на крок ближче до його головної мети – розвалу НАТО.

Відбити у Росії бажання розширити "життєвий простір" можна тільки силою

"Час загнати Росію назад в її кут, - пише Гедмін, - і для цього нам потрібно зруйнувати три міфи про Україну".

Перший міф, за словами автора, що рішенням української проблеми повинна займатися виключно Європа на чолі з ЄС.

"Для Путіна Україна – ключова фігура на шаховій дошці. Йому потрібні її ресурси, виробничі потужності, доступ до Чорного моря, щоб збільшити і убезпечити свою євразійську імперію. Колишній полковник КДБ відчуває слабкість і жадає влади. Саме тому він вторгся у Грузію, організовував кібератаки в Естонії, а тепер почав війну проти України. Саме тому він підстьобує до заворушень етнічних росіян в Латвії, загрожує Молдові і Румунії, а також заграє з націоналістичним урядом в Угорщині", - пише Гедмін. Але, за його словами, на цьому Путін не зупиниться. Автор упевнений, що ЄС недостатньо сильний, щоб справитися з цим викликом і відбити у Росії бажання розширити "життєвий простір". Він переконаний, що зробити це можна тільки силою, а отже, провідну роль повинні взяти на себе США.

"Другий міф – те, що військового вирішення української проблеми не існує", - продовжує Гедмін. Він підкреслює, що без військового виміру конфлікт не зупинити.

Третій міф, за його словами, те, що не час надавати Україні фінансову допомогу, поки країна не впоралася з корупцією, а війна не закінчилася. Він підкреслює, що для стабільного розвитку Україні, зрозуміло, необхідно позбутися від обох цих проблем, але у короткостроковому періоді країна потребує грошей, у протилежному випадку вона просто не виживе.

"Втратити Україну, посилити Росію, нашкодити НАТО і розколоти Європу, а також ще більше підірвати довіру до Америки – шлях, який ми собі дозволити не можемо. Давайте подивимося. Хто з кандидатів у президенти це розуміє", - підсумовує Гедмін.

Повну версію колонки Джеффрі Гедмина читайте на сайті Atlantic Council

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: