Трамп, Крим і закон гравітації

Трамп, Крим і закон гравітації
Як Байден пожартував про готовність Трампа визнати український статус Криму

"Віце-президент США Джо Байден жартує щодо готовності кандидата на пост глави держави від республіканців Дональда Трампа визнати український статус Криму. «Ще трохи – і він визнає закони гравітації» – регоче віце-президент", - пише журналіст Віталій Портников у колонці для Крим. Реалії.

Це, звичайно ж, передвиборна риторика. Трампу доводиться віддуватися за прагнення піти від обговорення зовнішньополітичних питань і показати себе конструктивним переговірником, який знову хоче щось там побачити в риб'ячих очах Володимира Путіна. Але цікаве порівняння. Закон гравітації і український статус Криму.

Логіка цього порівняння бездоганна. Росія дійсно не може поодинці переписувати міжнародне право. Як не могла це зробити фашистська Італія, що «приєднала» до себе Ефіопію. Як не міг це зробити Рейх - хоча на приєднання Судет Гітлер спочатку отримав добро від західних країн. Останні зміни державних кордонів в Європі стали результатом руйнівної війни - але при цьому затверджувалися на міжнародній конференції союзників. А в 1975 році в Гельсінкі непорушність післявоєнних кордонів була урочисто підтверджена - і з цього часу не порушувалася. Навіть СРСР і СФРЮ розпалися в точності по межах своїх союзних республік, які трактувались самими ж цими утвореннями як суверенні держави. УРСР, між іншим, була державою-засновником ООН, якщо хто забув.

Рано чи пізно міжнародне право буде відновлене

Першою державою, яка вчинила відкриту анексію чужої території, стала Росія. Першим регіоном, віднятим однією державою в іншої - Крим. Першою державою Європи з міжнародно невизнаними межами стала Росія. Першою державою Європи, яка проводить на чужій території свої вибори, стала Росія. І це суперечить не тільки міжнародному праву. Це суперечить закону гравітації. Тому що вкрадений Крим - а разом з ним і вся держава-злодій - виявився в підвішеному стані.

Зрозуміло, що рано чи пізно міжнародне право буде відновлене. Зрозуміло, що російський статус Криму не визнаватиметься міжнародним співтовариством. Зрозуміло, що Росії доведеться внести відповідні зміни в свою Конституцію - і тим самим створити прецедент, який може привести до розпаду самої держави-злодія.

І це буде відповідати не тільки міжнародному праву. Це буде відповідати закону гравітації. Тому, який незабаром визнає навіть Трамп.

Повну версію колонки Віталія Портникова читайте на Крим. Реалії


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: