Трамп та його параноя

0 коментувати
Йован Байфорд: Ключовий претендент на пост президента США будує свою кампанію на страху, підозрілості і серйозною параної
Фото: Facebook Йована Байфора

Йован Байфорд: Ключовий претендент на пост президента США будує свою кампанію на страху, підозрілості і серйозною параної

Ключовий претендент на пост президента США будує свою кампанію на страху і підозрілості

«З того часу, як Дональд Трамп став кандидатом у президенти США від Республіканської партії, він вперто відмовляється зайняти більш помірковану політичну позицію і стати політиком, здатним завоювати підтримку етнічно і культурно різноманітного американського електорату», - пише у колонці для The Independent старший викладач британського Відкритого університету, психолог і публіцист Йован Байфорд.

Ця особливість політичного стилю Трампа найяскравіше проявляється в звичці відхилятися від теми, вставляти в ретельно підготовлені промови імпровізовані промови, відпускати непродумані жарти та натяки щодо своїх політичних супротивників, етнічних і релігійних меншин, жінок та інвалідів – по суті, стосовно всіх демографічних груп, крім білих чоловіків.

Саме в цих імпровізованих відступах, виголошених перед аудиторією або написаних пізньої ночі в Twitter, чітко проглядається віра Трампа в різні теорії змови. «Якщо ви глибше подивитесь, що стоїть за слоганами на кшталт «Зробимо Америку знову великою!», а також обіцянками створити більше робочих місць і добитися більш вигідних торгових угод, то виявите там жахливий світ наклепницьких історій, махінацій, корупції і вбивств, які «свідчать про те, що Америка знаходиться на грані апокаліпсису», - пояснює психолог.

«Ілюмінати, масони, католики, іудеї, комуністи плетуть змову проти Америки і прагнуть підірвати американські традиції та спосіб життя»

Президентські вибори, попереджає він нас, будуть сфальсифіковані. Популярні ЗМІ, Google і тіньові політичні еліти з Вашингтона не зупиняться ні перед чим, щоб не дозволити йому врятувати Америку. Гілларі Клінтон приховує серйозні неврологічні проблеми, що впливають на її рішення. Член Верховного Суду Антонін Скаліа, який помер у лютому 2016 року, можливо, був убитий. Мексика відправляє злочинців і ґвалтівників у США. Серед сирійських біженців ховаються терористи. Китайці  «придумали» зміну клімату, щоб підірвати конкурентоспроможність американської промисловості. І, звичайно ж, найвідоміша конспірологічна теорія Трампа, з якої і почалася його політична кар'єра в 2008 році: сенатор Барак Обама народився не на території США, і, отже, не має права балотуватися на пост президента.

Хтось стане задаватися питанням, чи дійсно Трамп вірить у ці теорії або лише використовує їх у політичних цілях. Проте, з багатьох причин, це не має значення, підкреслює колумніст. Важливо, що ключовий претендент на пост президента США будує свою кампанію на страху, підозрілості і параної.

В американській політиці теорії змови існують давно. З початку ХІХ століття різні політичні рухи Америки будувалися навколо ідеї, що різні політичні групи – ілюмінати, масони, католики, іудеї, комуністи – плетуть змову проти Америки і прагнуть підірвати американські традиції і спосіб життя. Цільова аудиторія для такого роду конспіративних фантазій - ті, хто відчуває, що Америка йде з їх рук. У 2016 році це переважно білі чоловіки, яких лякає змінювана демографія Америки, незахищеність робочих місць та втрата економічної могутності після кризи 2008 року.

«Хто б не виграв листопадові президентські вибори, та люди, які піддалися конспірологічним теоріям, опиняться у програші. Політика ілюзій ще жодного разу не зуміла адекватно вирішити ті проблеми, які викликають у людей почуття відчуженості і втрату прав», - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Йована Байфорда читайте на The Independent


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: