Таксі без водія. Коли Uber настане кінець

Адріаном Лафранс: Більшу частину року Uber був втягнутий в скандали

Адріаном Лафранс: Більшу частину року Uber був втягнутий в скандали

Американський журналіст Адріанна Лафранс в колонці для The Atlantic пише про те, що відбувається з Uber і його главою

У підсумку все зводиться до грошей. Інвестори, які підтримують Uber, вирішили, що заяви Тревіса Каланіка минулого тижня про те, що він візьме відпустку на невизначений термін недостатньо.

Він повинен був піти. Зараз же.

За словами Майка Ісаака, репортера The New York Times, який першим повідомив, про залишення посади Каланіком, це було "відкрите повстання" акціонерів. З одного боку, все відбулося несподівано і досить швидко: інвестори відправили лист Каланіку, поки він був у відрядженні в Чикаго, вимагаючи його відставки. <...> З іншого - все до цього йшло.

Більшу частину року Uber був втягнутий в скандали, серед яких бойкот користувачів, звинувачення в сексуальних домаганнях від колишнього інженера компанії, відео, де Каланік сперечається з водієм сервісу, федеральний позов із звинуваченням в крадіжці дизайну у конкурентів - і це навіть не всі найбільші. Неодноразово в новинах з'являлася чергова жахлива новина про Uber ще до того, як відгриміла попередня. <...>

Ні відставка Каланіка, ні натяки на швидкі зміни не гарантують, що незабаром проблеми Uber закінчаться

Всі серйозні питання ставилися до Каланіка. Його відставка - і парадокс того, яким одночасно раптовим і очікуваним вона була - відображає сили, що керують Кремнієвою долиною. А саме, гроші, гроші і більше грошей.

Так що в результаті відставка глави компанії пов'язана з підсумковою сумою збитків і прибутку, а не тільки з токсичною культурою або з погордою Каланіка, або з вибухонебезпечними звинуваченнями в сексуальних домаганнях, або одкровеннями про секретне програмне забезпечення, щоб ховатися від поліції. Як мінімум відставка з поста СЕО. Він все одно залишиться в раді директорів компанії і все ще буде власником більшості акцій.

Це означає, що навіть без Каланіка біля керма Uber залишиться його компанією, не допускаючи змін, які обіцяли керівники. Тим часом ви можете бути впевнені, що співробітники Uber стежать за тим, хто переможе їх старого боса і наскільки серйозно Uber відноситься до скарг своїх співробітників і зобов'язань підтримувати різноманітність. Це питання залишається відкритим. Недавнє внутрішнє розслідування компанії призвело до дивних спроб змінити культуру всередині Uber: наприклад, "Кімнату війни" запропонували перейменувати в "Кімнату миру". (Без жартів)

Складність зміни культури компанії, навіть після зміни керівництва, повною мірою проявилася минулого тижня. Незабаром після того, як Uber опублікував безліч ініціатив, які, згідно з повідомленням, повинні допомогти виправити негативну репутацію компанії, в мережу виклали аудіозапис з голосом члена ради, що робить сексистські зауваження під час засідання, на якому повинні були вирішити, як пом'якшити відставку Каланіка (через кілька годин цей член ради подав у відставку).

Тепер, коли термін невизначеної відпустки Каланіка визначився, Uber опинився на роздоріжжі. Uber без свого засновника - це Uber, не пов'язаний принципами, які забезпечили компанії швидке зростання після запуску в 2009 році, на краще це чи на гірше. <...>

Ні відставка Каланіка, ні натяки на швидкі зміни не гарантують, що незабаром проблеми Uber закінчаться. Попереду одне з найсерйозніших випробувань - тяжба з Waymo, компанією, яка звинувачує Uber в крадіжці дизайну.

Зрештою, саме інвестори відповіли на питання про те, чи зможе Uber розвиватися з Каланіком в ролі СЕО. Вони вирішили, що це неможливо. Тепер їм належить дізнатися, чи зможе компанія вижити без нього.

Повний текст колонки читайте на The Atlantic
Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: