Світова історія очима Путіна

1 коментувати
Маша Гессен: Найгіршим ворогом Путін вважає США. Цей ворог настільки страшний, що його ім'я навіть не можна промовляти вголос

Маша Гессен: Найгіршим ворогом Путін вважає США. Цей ворог настільки страшний, що його ім'я навіть не можна промовляти вголос

Путін рішуче налаштований змусити світ знову визнати Росію наддержавою, як мінімум рівною зі США

"Володимир Путін прибув на Генеральну Асамблею ООН, щоб вимагати у найсильніших держав світу сприймати Росію, як рівного партнера. У підготовці до цього візиту Росія посилила свою військову присутність в Сирії, притихла в Україні і навіть злегка приглушила боротьбу з ЛГБТ - все це в надії повернутися за стіл переговорів", - пише російська журналістка Маша Гессен у своїй колонці для NY Times.

Вона розповідає, що Кремлю в зрештою, вдалося переконати Обаму зустрітися з Путіним. Але головним досягненням російського президента було те, що він зумів представити на загальний огляд свою картину світу.

"Найгіршим і найнебезпечнішим ворогом Путін вважає США. Цей ворог настільки страшний, що його ім'я навіть не можна вимовляти вголос: у своїй промові російський президент критикував поведінку США, не озвучуючи назву країни. Замість слова "американці" він говорив "ті, хто створив ситуацію в Сирії", і "ті, хто спровокував збройний переворот» в Україні», - зазначає Гессен.

Автор додає, що в путінській версії історії, згідно з якою Росія брала участь у встановленні світового порядку, який США постійно руйнували, ці описи виглядають логічно. Путін навіть заявив, що ООН була заснована на Ялтинській конференції, "на нашій землі", як висловився російський президент. Це дуже вибірковий підхід до подій: в реальності першою передумовою до основи ООН було підписання угоди представниками 14 країн. Сталося це 12 червня одна тисяча дев'ятсот сорок першого року, коли радянська Росія все ще перебувала в союзі з Гітлером. Більше того, ООН не визнає анексію Криму, так що ремарка про "нашу землю" була абсолютно не до речі, хіба що Путін хотів подати себе, як представника СРСР.

Росія хоче, щоб в ім'я перемоги над ІДІЛ Захід дозволив їй і далі розчленовувати Україну
Гессен продовжує аналізувати промову Путіна, в якій той розкритикував світовий порядок, що склався після Холодної війни, самовпевненість США і їх експансіонізм.

"Незважаючи на те, що Росія відкусила по шматку території у двох своїх сусідів - України та Грузії - і активно підтримує радикальну опозицію в декількох країнах Європи, себе вона експансіоністською не вважає", - підкреслює Гессен, додаючи, що Путін вважає світ ареною зіткнення цивілізацій і впевнений у протистоянні "традиційних цінностей" із західними.

Він звинуватив США в підтримці протестних рухів в Україні та Сирії і заявив, що єдиним розв'язанням кризи біженців буде «підтримка легітимного уряду Сирії». Увазі він під цим, зрозуміло, режим Асада.

"На завершення Путін запропонував створити міжнародну антитерористичну коаліцію, яка могла б, "як свого часу антигітлерівська коаліція, залучити низку різних сил", включаючи керівництво Сирії, до боротьби з ІДІЛ, - говорить Гессен. - Це повернення до теми Другої світової було зроблено не тільки для того, щоб нагадати Генасамблеї про походження ООН, але і підкреслити, що боротьба з більшим злом - привід для країн забути про свої розбіжності. В даному випадку, що боротьба з ІДІЛ - відмінний привід припинити обговорювати Україну.

"Перед тим, як приєднатися до антигітлерівської коаліції, СРСР анексував частину Фінляндії та Польщі, а також Латвію, Литву й Естонію цілком. На Ялтинській конференції світові лідери дозволили Сталіну залишити ці території собі і затвердити своє лідерство в Східній Європі. За допомогу в перемозі над Гітлером СРСР був винагороджений перетворенням в наддержаву. Путін рішуче налаштований змусити світ знову визнати Росію наддержавою, як мінімум рівну США у визначенні долі таких держав, як Сирія. Росія хоче, щоб в ім'я перемоги над ІДІЛ Захід дозволив їй і надалі розчленовувати Україну і грати м'язами по всій Євразії. Путін упевнений, що це не тільки логічно, але і справедливо", - підсумовує Гессен.

Повну версію колонки Маші Гессен читайте на Нью-Йорк Таймс


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: