Суперечка Навального з тролем

Суперечка Навального з тролем
Журналістка Юлія Латиніна в колонці для Новой газеты пише про дебати Гіркіна з Навальним

Перш за все це перші за багато років в Росії політичні дебати. Дебати - це шоу. І це нормально. І це було шоу, яке мені цікаво дивитися <...>

Навальний сперечався з тролем.

У Стрєлкова було дві основні позиції. Перша: «Росії треба повалити колоніальне ярмо Заходу і возз'єднати російський народ». Друга: «Я вам нічого не скажу».

«Я вам не скажу, як я приїхав на Донбас, звідки взяв гроші, чому я втік з Донбасу, і хто збив «Боїнг», інакше я порушу слово честі офіцера». Навіть на запитання Навального, що означає возз'єднати російський народ, - з Казахстаном і Білоруссю завтра воювати, чи що, - Гіркін відповів: «це демагогічне запитання». Тобто як здійснити свою програму, Гіркін теж не може сказати. Теж, напевно, дав клятву мовчати честю російського терориста <...>

Тим часом саме такою була позиція Гіркіна. «Ви, Навальний, говорите нам про те, що з корупцією треба боротися, ремонтувати лікарні і дати людям нормальне життя. А звільнитися від окупації Заходу і возз'єднати російський народ ви не плануєте. Тим часом усім відомо, що без окупації Ашхабада стелю в лікарні ніяк не відремонтуєш. З цього я роблю висновок, що ви новий Путін». Навальний сперечався з тролем.

Нагорі прийнято рішення цькувати Навального в очах «патріотів», кажучи, що він Путін

У Гіркіна є, безсумнівно, якісь переконання, які привели його на Донбас. Більш того, через ці його переконання він став реальною причиною війни на Донбасі, тому що всі інші агенти «русского мира», послані на Донбас, переконань не мали і думали тільки про те, як попиляти бабки. Гіркін же намагався використовувати дане йому завдання для втілення в життя власної програми. Як і у випадку з опломбованим вагоном, це не його використовував Кремль, це він використовував Кремль. І, як завжди буває з мессіями різного калібру, з програмою нічого не вийшло, але різанина вийшла відмінна.

Однак крім факту цих його переконань, безсумнівно, реалій, є й інший факт, що Гіркін з Донбасу втік. Цьому безстрашному Месії російського народу сказали щось таке, від чого він злився, а публічно - чому він злився, він сказати не може, щоб не порушити слово честі російського офіцера.

Ця обставина - разом з його шаленою програмою, яку він не збирається втілювати і навіть відмовляється в конкретних термінах формулювати - перетворює його на інструмент боротьби з Навальним.

Я недавно писала про багатьох лібералів, які критикують Навального. Вони не кремлівські тролі. Вони діють в своїх інтересах. <...>

Стрєлков у своїх інтересах не діє. В його інтересах було б, наприклад, висунутися в президенти. Мовляв, Навальний хоче, і я хочу, а програма моя така-то. В його інтересах було б викликати на дебати Путіна, якого він називає представником окупаційної західної влади.

В його інтересах було б закликати Навального об'єднатися з ним, Стрєлковим, проти Путіна - це був би сильний хід.

А він замість цього викликає на дебати Навального і каже, що той теж буде представником західних окупантів, як Путін.

Загалом, головним доводом Стрєлкова було обзивати Навального Путіним.

Мабуть, нагорі прийнято рішення цькувати Навального в очах «патріотів», кажучи, що він Путін. Нічого собі! А як же горезвісні «85% підтримки?»

Повну версію колонки читайте на сайті Новой газеты


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: