Келих перед сном. Чи можна пити алкоголь на ніч

0 коментувати
Сара Діджуліо: Наступного дня ви відчуєте себе втомленим і дратівливим
Фото: Facebook Сари Диджулио

Сара Діджуліо: Наступного дня ви відчуєте себе втомленим і дратівливим

Звичайно, один келих вина ввечері не зіпсує вам нічний відпочинок. Але що починається після кількох?

«Є чимало доказів того, що вживання алкоголю на ніч не допомагає поліпшити сон. Навіть більше, експерти сходяться на думці, що викорінити звичку випивати перед сном – перше, що потрібно зробити для його поліпшення», – пише американська журналістка Сара Діджуліо в колонці для The Huffington Post.

Але на вулиці стає все холодніше, і відкривається сезон червоного вина. «Спочатку може здатися, що від алкоголю з'являється сонливість, чому заснути стає легше, але закінчиться все тим, що ви станете частіше прокидатися серед ночі», – говорить Томоті Роєрс, директор із досліджень Центру з вивчення розладів сну Детройтського госпіталю імені Генрі Форда.

Звісно, це не означає, що келих вина перед сном змусить вас крутитися всю ніч – розлади зазвичай починаються лише після кількох.

Чому ж алкоголь перед сном настільки шкідливий? Справа в тому, що він «вимикає» вас. Спочатку спиртне викликає сонливість – для тих, хто любить потягнути стаканчик вина в кінці довгого робочого дня, це не новина.

Ви станете частіше прокидатися серед ночі

Дослідження показують, що мозкова активність людини після вживання алкоголю «вимикається» швидше, ніж у тверезого. Відповідно, перший засинає швидше. «Аналогічний ефект буде і в тому випадку, якщо ви вип'єте скляночку посеред дня», – продовжує Діджуліо.

Але, на жаль, на цьому історія не закінчується. Після першої фази (а іноді й після другої – усе залежить від того, скільки ви випили) алкоголь починає пригнічувати фазу швидкого сну, яка, до речі, дуже важлива, оскільки відповідає за запам'ятовування і довгострокову пам'ять.

Наступного дня, підкреслює колумністка, ви відчуєте себе втомленим і дратівливим. Ви будете прокидатися серед ночі.

Більш того, після того як організм засвоює алкоголь (тобто, концентрація алкоголю в крові повертається до нуля), сон відчуває ефект відскоку. У другій половині ночі організм у спробі відновити втрачене в першій половині – буде довше залишатися у фазі швидкого сну.

«Ефект зміцнення сну в першій половині ночі компенсується неспокійним сном у другій», – говорить Іршаад Ебраім, директор Лондонського центру вивчення сну. Ебраім і його колеги виявили, що алкоголь незмінно викликає посилення порушень сну в другій половині ночі. Дослідження, яке відслідковувало активність мозку після ночі вживання спиртного, показало, що люди прокидаються приблизно вдвічі частіше, ніж зазвичай.

Висновок такий: алкоголь шкодить вашому сну. Але якщо пити в помірних кількостях і задовго до сну, ви зможете спокійно заснути.

Переклад НВ

Повну версію колонки Сари Діджуліо читайте на The Huffington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: