США, Китай і Росія. Хто загрожує наддержавам

1 коментувати
Майкл Влахос: Статус великої держави країні присвоюють інші країни
Скріншот із YouTube

Майкл Влахос: Статус великої держави країні присвоюють інші країни

Люди зазвичай приписують статус «великих» тим державам, що показують світовій аудиторії успішні, повні дії та драми воєнні спектаклі.

«Чому ми називаємо деякі країни великими державами? Що насправді означає сила на міжнародній арені?» – запитує американський військовий історик, професор Університету Джонса Хопкінса Майкл Влахос у колонці для Huffington Post.

Такі великі за площею країни, як Бразилія, мають значні території, відзначає автор. Чи робить велика територія країну великою? Такі густонаселені країни, як Бангладеш, переповнені людьми, але чи є населення, що «б'є через вінця», - нехай навіть йдеться про сотні мільйонів - показником сили держави?

Що означає «велика держава» в цьому світі?

Насправді статус «великої держави» присвоюють люди, пише історик. Громадська думка інших країн надає це звання певним країнам шляхом публічного вираження шанобливого ставлення та поваги до них. Таким чином, статус «великої держави» є певним зовнішнім рейтингом держави, нагородою в неформальній ієрархії країн.

Статус великої держави швидкоплинний, і його потрібно періодично оновлювати

Оскільки статус великої держави присвоюють інші країни, то заслужити його можна тільки такими діями, значення яких визнається всіма. «У нашому світі ми називаємо ці дії війною», - продовжує Влахос. У світовій історії люди зазвичай приписували статус «великих» тим державам, які показували аудиторії успішні, повні дії та драми воєнні спектаклі.

Навіть сьогодні статус великої держави потрібно заслужити. Такі давні наддержави, як Сполучені Штати, Росія і Китай, отримавши лаври переможців після Другої світової та Корейської воєн, не можуть дозволити собі спочивати на них. Статус великої держави швидкоплинний, і його потрібно періодично оновлювати, особливо коли його оскаржують.

Усі три згадані супердержави сучасного світу хочуть оновити свій статус, не вплутавшись заразом у велику війну, підкреслює автор. І в кожної з сил є на те власні причини:

- Сполучені Штати вже 15 років воюють лише для того, щоб позбавити своїх ворогів будь-яких надій на домінування. Але є проблема: як повернути втрачений статус і не допустити його подальшого падіння, якщо найкращий (колись) інструмент працює проти вас?

- Росія хоче повернути репутацію великої держави, не ризикуючи воднораз влізти у велику війну, яка може підірвати її хиткі позиції. Слабка економіка та населення, яке не бажає воювати, втягують військову силу РФ в ситуації, які вона не може контролювати.

- Китай хоче піднятися в рейтингу великих держав і запанувати над США в Південно-Китайському морі, не воюючи водночас. Тому будівництво острова може призвести до непередбачених наслідків: замість тріумфу - привід для війни.

Переклад НВ

Повну версію колонки Майкла Влахоса читайте на Huffington Post

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: