Смартфони створили новий вид самотності

0 коментувати
Навнит Аланг: Тепер, перебуваючи на самоті, можна без праці спілкуватися з друзями

Навнит Аланг: Тепер, перебуваючи на самоті, можна без праці спілкуватися з друзями

Бути наодинці з технологіями означає ніколи до кінця не залишатися на самоті

«У книзі «Повернення до спілкування», в якій розповідається про те, як технології позбавляють людей потреби в щоденному особистому спілкуванні, науковець і професор MIT Шеррі Таркл піднімає знайомі нам проблеми. Таркл каже, що технології змушують нас постійно шукати стимуляції і зв'язку, які насправді не замінюють спілкування», - пише канадський журналіст Навніт Аланг у своїй колонці для New Republic.

«Те, що спілкування через телефони є менш реальним, ніж спілкування офлайн, поширена ідея. Зовсім заплутує те, що цей тренд збігся зі ще одним, на перший погляд, протилежним: прославленням самотності. З одного боку, нам говорять, що ми не повинні бути одні, з іншого – ми вчимося нормально себе почувати саме на самоті», - розповідає автор.

Сфотографувати їжу, написати твіт або опублікувати статус означає подумати про глядачів

За його словами, через один й того ж феномена виникають протиріччя. Ми стали робити більше речей на самоті саме завдяки технологіям: нові можливості документувати і ділитися означають, що насправді ми ніколи не залишаємося наодинці з собою.

«Смартфон і його здатність створювати «навколишню інтимність» - термін, вигаданий письменником Клайвом Томпсоном, який означає приємне, майже непомітне усвідомлення присутності інших людей – змінили природу одиночних занять. Перебуваючи на самоті, можна без особливого навантаження спілкуватися з друзями різноманітними способами (смс, голосові повідомлення, фото, відео). Я часто сидів в барі на самоті, уткнувшись в свій смартфон, і за допомогою Twitter або Facebook спілкувався одночасно з приятелями з Торонто, Нью-Йорка і Сан-Франциско», - говорить автор.

«Сфотографувати їжу, написати твіт або опублікувати статус – означає подумати про глядачів. Це передбачає усвідомлення присутності інших, певну відкритість. Навіть коли ми документуємо для себе, ми все одно тягнемося назовні – до майбутніх версій себе, які одного разу будуть переглядати ці фото», - пояснює Аланг.

Автор вважає, що бути наодинці з технологіями означає ніколи до кінця не залишатися на самоті, не випадати з мережі. «Перебувати на самоті» і «бути самотнім» тепер означають різні речі. Знаходження в самоті передбачає можливість вибору. Самотність – ні.

«Тренди в урбаністиці, сучасному капіталізмі та зміні соціальних відносин призводять до того, що все більше людей відчувають себе самотніми, а прагнення спілкуватися і бути на зв'язку тільки посилилося. Тепер ідея повного усамітнення, випадання з мережі здається набагато більш загрозливою, ніж раніше – дослідження, проведене в 2014 році, показує, що у 25% людей немає достатньо близької людини, якій вони могли б виговоритися», - зазначає Аланг.

За його словами, для деяких самотність в мережі – шанс на ковток свіжого повітря. Для інших – лякаючий феномен, який позбавляє людей справжньої близькості.

Повну версію колонки Навніта Аланга читайте на сайті New Republic


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: