Шість місяців для Путіна

Шість місяців для Путіна
«Саме в той день, коли стало зрозуміло, що санкції будуть продовжені, з'явилися нові прогнози цін на нафту в 2016 році - 20 доларів за барель», - пише журналіст Віталій Портніков для Крим.Реалії

Незважаючи на розмови про можливий перегляд Європейським союзом терміну продовження санкцій проти Росії, ніяких несподіванок не сталося. Санкції будуть продовжені на обіцяні півроку - і, як не дивно звучить, це результат спільної роботи російської і української дипломатії. У Києві пропонували продовжити санкції ще на рік. У Москві хотіли отримати продовження всього лише на три місяці. І в результаті в Брюсселі ухвалили «соломонове рішення» - шість місяців.

Але одночасно попередили, що санкції зберігатимуться до остаточної імплементації Мінських угод. Тобто до виведення російських військ і найманців з окупованої території Донбасу та повернення Україні контролю над її державним кордоном. І ніяких затримок насправді не було.

Для Путіна сьогодні ці шість місяців - дуже серйозний термін

(...) Насправді, для Путіна сьогодні ці шість місяців - дуже серйозний термін. Рішення Євросоюзу прийнято на тлі стрімкого здешевлення нафти. Якраз в той день, коли стало ясно, що санкції будуть продовжені, з'явилися нові прогнози цін на нафту в 2016 році - 20 доларів за барель! Для Путіна ця цифра звучить як смертний вирок. Саме тому йому необхідно якнайшвидше скасувати санкції і повернути своїм компаніям і банкам можливість кредитування на Заході. Але і втрачати контроль над Донбасом Путін теж не бажає.

Всі найближчі місяці він буде займатися дестабілізацією України. Йому важливо, щоб українська держава не виконала свою частину Мінських угод, щоб можна було продемонструвати хаос в українській політиці і крах держави. Цей план вже схвалений в Кремлі і доручений перевіреним професіоналам.

Його головні напрямки - розкол української влади та дискредитація керівництва країни, доведення до непрацездатності українського парламенту, зрив будь-яких голосувань по Мінським операціям, інспірація розвалу коаліції і дострокових парламентських виборів, створення на гроші російських олігархів «патріотичних» і «антикорупційних» проектів, які будуть головними бенефіціарами цих виборів і відмовляться від Мінських угод. У цій ситуації позиції тих західних політиків, хто радить не карати Росію, тому що це Україна не може впоратися зі своєю частиною угод, посиляться - і санкції будуть скасовані.

Тому рішення ЄС - це не просто удар по Росії. Це індикатор того, що російські спроби дестабілізації України тільки збільшаться і найближчі місяці можуть стати одними з найскладніших в новітній українській історії.

Повну версію колонки Віталія Портнікова читайте на сайті Крим.Реалії


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: