Що видає чоловіка-невротика?

Михайло Лабковський: Другий тип невротика — це скиглій. У нього завжди все погано, розповідь про минулий день він почне з того, що погода була жахлива
Фото: russiangap.com

Михайло Лабковський: Другий тип невротика — це скиглій. У нього завжди все погано, розповідь про минулий день він почне з того, що погода була жахлива

«Перша і наголовніша, хоча одночасно і найбільш розпливчаста ознака: поряд з цією людиною ви почуваєтесь якось не так», - пише психолог Михайло Лабковський для Labkovskiy.ru

Навіть якщо вам важко дати цьому відчуттю чітке визначення, якщо вам дискомфортно — це важливий симптом. Ви можете відчувати це як тривожність, невпевненість, напруження або настороженість (...).

Однак конкретизуймо, що видає в чоловікові невроз.

Наприклад, багато невротиків обожнюють хвалитися. Зазвичай це стосується грошей, кар'єри, соціального статусу. Може здатися, що чоловік просто успішний і намагається справити сприятливе враження. Але по-справжньому успішний чоловік не випинатиме цього, бо в нього там, грубо кажучи, не свербить. Є така приказка: «У кого що болить, той про те і говорить». У цій ситуації це прекрасна ілюстрація. Якщо у чоловіка хороша кар'єра, бізнес, висока зарплата, він упевнений в собі і своєму професіоналізмі, він у кращому разі згадає сферу діяльності та посаду. Йому немає потреби переконувати вас (і себе) в тому, який він крутий. Він це і так знає (...).

Інший приклад: чоловік-невротик настільки не впевнений у собі як у чоловікові, що оточує себе знаками статусності, щоб сподобатися жінці. З одного боку, це цілком зрозуміло, адже за наявності вибору жінка напевно віддасть перевагу більш заможній, успішній, багатій людині. Але чоловік, який по-справжньому досяг успіху, не одягатиме супердорогий годинник, піджак з пізнаваним малюнком і носити портмоне з яскравим логотипом. Подивіться на Марка Цукерберга, Стів Джобс дотримувався тієї ж стратегії. Одяг має бути зручним, якісним і доречним, все решта — показне для невротиків.

Таких людей часто видає мова. Вони ніколи не кажуть «я вважаю», «я переконаний», «я зроблю так». Вони кажуть «я сподіваюся»

Другий тип невротика — це скиглій. У нього завжди все погано, розповідь про минулий день він почне з того, що погода була жахлива, робота була огидна, колеги мерзенні, начальник самодур. Взагалі, весь світ проти нього. Він, природно, талановитий і володіє тонкою душевною організацією, його ніхто не розуміє, не любить, він дуже самотній. Ось тут не попадайтеся і не включайте режим «я його врятую». Не врятуєте, тільки собі життя зіпсуєте. Його не можна врятувати, тому що він цього не хоче (...).

Третій поширений тип невротика — альтруїст. Він усім готовий допомогти, і при цьому — я хочу це підкреслити — він всіляко пропагує таку безкорисливість. Мовляв, гроші — тлінь, матеріальні блага — це низько, суспільство споживання — це деградація, і ось це все він вимовляє з неймовірним піднесенням. Це зовсім не душі прекрасні пориви, це не благородство — це невроз. Чоловік здоровий, гармонійний цінує себе і свій час, свої сили і так само вміє цінувати час і сили інших людей. Нормально виконувати роботу за гроші. Нормально платити іншим за виконання роботи (...).

Четвертий тип невротика — жаднюга. Його жінки зазвичай розпізнають швидше за інших, тому що він проявляється яскравіше. На побаченні він може голосити, як зросли ціни в ресторані, піж час розмови про роботу нарікати, яка у нього низька зарплата, на зустріч принесе вам самотню троянду в целофані. Біжіть! І не потрапте в пастку «який він економний, все в сім'ю, все в дім». Ні, не в родину і не в дім, він буде видавати вам 100 рублів на обід і дивуватися, що ви не вклалися. Ви завжди будете випрошувати, а він буде дорікати марнотратством. Саме такі чоловіки купують квартири і оформляють їх на маму, мають секретні рахунки в банках, про які дружини і не підозрюють, і все життя рахують кожну копійку. Притому абсолютно не обов'язково, що жаднюга бідний, це не пов'язано з достатком, це невроз.

П'ятий тип чоловіків-невротиків — агресивні самці. Причому не у ставленні до жінки, а у ставленні до інших людей. Люди їх дратують, за кермом вони лають всіх водіїв навколо, офіціантам у ресторані хамлять, за відтиснуту ногу норовлять дати в обличчя, словом, постійно перебувають в оборонній позиції. Будьте впевнені: врешті його розлютите і ви.

Ну й наостанок — перелік не найочевидніших ознак, які, однак, мають вас насторожити. Це відсутність власної позиції навіть у дрібницях. Ви його питаєте, куди підемо, а він відповідає — куди ти хочеш. Ви питаєте, червоне або біле, а він каже — вирішуй сама. Він не вміє робити вибір, він постійно перекладає відповідальність на вас. Таких людей часто видає мова. Вони ніколи не кажуть «я вважаю», «я переконаний», «я зроблю так». Вони кажуть «я сподіваюся», «я гадаю», «я спробую». Вони часто завершують фрази напівпитанням, наприклад: «Сьогодні страшенно холодно, ти згодна?» Або: «Ходімо в кафе, я зголоднів, ти не проти?» Тобто їм постійно потрібно підтвердження того, що вони все роблять правильно (...).

Повну версію читайте на колонки Labkovskiy.ru


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: