Що стоїть за погрозами Кремля

Пол Квінн-Джадж: Після кримського інциденту мало що змінилося
Фото: koerber-stiftung.de

Пол Квінн-Джадж: Після кримського інциденту мало що змінилося

Нинішня поведінка Росії може свідчити про те, що вона просто не знає, що робити

«10 серпня Москва заявила, що група українських диверсантів спробувала здійснити атаку на економічну інфраструктуру Криму. Українська сторона це спростовує. Тим часом західні ЗМІ знову заговорили про ймовірність військового наступу Росії на сході Україні», - пише старший радник неурядової організації International Crisis Group Пол Квінн-Джадж у колонці для crisisgroup.org.

У реальності, судячи з усього, все куди складніше. Дві протиборчі сторони на сході України (Росія та її союзники-сепаратисти з одного боку і України – з іншого) часто відправляють за лінію розмежування диверсійно-розвідувальні групи. Про ці інциденти мало пишуть, а понесені жертви визнають знехотя.

«Однак цього разу російське керівництво вирішило роздути великий скандал», - пише автор. Президент Володимир Путін розкритикував київську владу в характерному для найбільш напружених періодів 2014 року тоні. «Для всіх очевидно, що сьогоднішний київський уряд не шукає способу вирішення проблем на переговорах, а переходить до терору. Це дуже тривожна річ», - заявив Путін на прес-конференції в Кремлі 10 серпня.

Враховуючи, що процес прийняття рішень в Росії відбувається в повністю закритому режимі і обмежується невеликою групою давніх партнерів Путіна, підкреслює колумніст, небезпечно робити якісь глобальні прогнози. Тим не менш, при уважному розгляді дії Кремля не здаються такими вже однозначними. Риторика російського керівництва дійсно жорстка, але їх вчинки поки що набагато стриманіше.

Риторика російського керівництва дійсно жорстка, але їх вчинки поки що набагато стриманіше

«Слова, які Путін використовував при засудженні невдалого кримського рейду, були жорсткими і страшними», - пише Квінн-Джадж. Він знову заявив, що київські політики «захопили владу», а не отримали її в результаті законних виборів. Тим не менш, після кримського інциденту мало що змінилося. Можливо, це найважливіший показник, ніж жорстка риторика Путіна.

Автор вважає, що поєднання словесної агресії і військової обережності Москви може свідчити про те, що вона не знає, що робити. В останні місяці було багато повідомлень про те, що всередині кремлівського керівництва існують розбіжності. Мова йде про так звані партії війни і партії миру. Через день після того, як з'явилися новини про можливе вторгнення в Крим, Путін несподівано зняв з посади одного з ключових членів свого ближнього кола, який відзначався войовничою позицією – колишнього віце-прем'єр-міністра, колишнього співробітника КДБ і до недавнього часу главу Адміністрації президента Сергія Іванова.

Іванова замінили на його колишнього заступника, Антона Вайно, продукт старої радянської еліти естонського походження, який до переходу в протокольний департамент Кремля мав скромну кар'єру в російській дипломатичній службі. «Можливо, у Кремлі досі йдуть дебати щодо України», - підсумовує колумніст.

Переклад НВ

Повну версію колонки Пола Квінна-Джаджа читайте на сайті International Crisis Group


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: