Що робити, коли у вашому житті все шкереберть

0 коментувати
Сьюзен Краусс: Успішність не означає відсутність проблем

Сьюзен Краусс: Успішність не означає відсутність проблем

Ситуація є стресовою тільки тоді, коли ми сприймаємо її таким чином

"У вашому будинку безлад, ви забули оплатити рахунки, ваша поштова скринька переповнена, а ваша кішка потребує візиту до ветеринара. Потрібно переробити величезну кількість справ, і ви не знаєте, з чого почати. Схоже, що ваше життя в повному розбраті, і ви не знаєте, як повернути собі контроль", - пише психолог Сьюзен Краусс у колонці для Psychology Today.

Те, що для вас загроза, може сприйматися іншими, як виклик

Вона відзначає, що вихід є: психологія дає людині безліч рецептів, як впоратися зі стресом, а саме стрес змушує вас почувати себе втраченим. Сфера стресу і спроб впоратися з ним є однією з найбільш корисних в психології.

"Експерт університету Берклі Річард Лазарус припустив, що ситуація є стресовою тільки тоді, коли ми сприймаємо її таким чином. Те, що для вас загроза, може сприйматися іншими, як виклик. Ви вважаєте повну поштову скриньку непереборною проблемою, але ваш кращий друг любить шукати ефективні способи розбиратися з листами, і навіть вважає їхню кількість доказом того, що інші люди його цінують", - розповідає автор.

Вона пояснює, що у своєму дослідженні Лазарус припустив, що люди дають лад стресу за допомогою двох базових способів: орієнтованим на проблему і орієнтованим на емоції.

"У разі використання орієнтованого на проблему підходу ми безпосередньо займаємося загрозою і шляхами зміни ситуації. У разі підходу, орієнтованого на емоції, ми намагаємося змінити свої почуття щодо цієї загрози", - розповідає Краус.

Дослідження, за її словами, показали, що однозначно більш ефективного методу не існує: вибирайте той, який краще допомагає вам впоратися зі стресовою ситуацією.

У 2014 році був визначений ще один метод упоратися зі стресом - орієнтований на значення.

"Його сенс полягає в тому, що ви змінюєте підхід до стресової ситуації і починаєте розглядати його як можливість для зростання", - зазначає психолог.

Вона зазначає, що якщо ви зумієте переформулювати розбрат у своєму житті і почати бачити його як щось, що зробить вас сильніше, це стане першим кроком до приведення до ладу.

Крок за кроком ви навчитеся звільнятися від стресу, змінювати своє світосприйняття і систематизувати своє життя.

"Ви не зможете втекти в соцмережі або улюблені відеоігри, але якщо ви почнете розглядати свої проблеми як те, що можна контролювати, потроху вам вдасться розібратися з тим, що викликає ці проблеми", - пояснює Краусс.

"Успішність не означає відсутності проблем. Але коли у вас з'являються проблеми, усвідомте, що можете з ними розібратися, і ви крок за кроком досягнете успіху", - підсумовує автор.

Повну версію колонки Сьюзен Краусс читайте на сайті Psychology Today


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: