Що робить Кадиров та чому це вигідно Путіну

Олексій Навальний: «Все, що зроблено власником цього інстаграму, зроблено за велінням короля»

Олексій Навальний: «Все, що зроблено власником цього інстаграму, зроблено за велінням короля»

«Кадиров, причетність якого до вбивств не викликає сумнівів, є ідеальним інструментом для Путіна», - пише російський опозиціонер Олексій Навальний для navalny.com

Член вищої ради правлячої партії «Єдина Росія» і глава одного з суб'єктів РФ публічно погрожує вбити колишнього прем'єр-міністра Росії та голову опозиційної партії.

Навіть з формальної точки зору тут:

- погроза вбивством за мотивами політичної ворожнечі;

Для утримання контролю над ситуацією Путіну найбільше потрібно залякування населення

- публічно виражений намір зробити теракт. Адже терористичний акт - це дії, які лякають населення і створюють небезпеку загибелі людини, в цілях дестабілізації діяльності органів влади або міжнародних організацій або впливу на прийняття ними рішень, а також загроза вчинення зазначених дій з тією ж метою;

- публічна загроза організувати посягання на життя державного чи громадського діяча, вчинене з метою припинення його державної або іншої політичної діяльності або з помсти за таку діяльність.

- фактичне демонстративне, горде визнання в організації вбивства Нємцова;

Фразу «це якісна зміна російської політики» прийнято у нас говорити занадто часто, але тут саме такий випадок.

Не залишається ніяких сумнівів, що всі подібні заяви останніх тижнів і конкретно це санкціоновані Путіним та Кремлем, а цілком імовірно, ними і інспіровані.

Після кожного подібного дійства нас годують «утєчками» про те, що Кремль, мовляв, незадоволений. А відсутність широкого освячення кадировського чаду в центральних ЗМІ має підтверджувати це. Купа «політичних аналітиків» строчить нотатки про те, як те, що відбувається «невигідно Путіну».

А чому, власне, воно йому невигідно? До політичного банкрутства режиму все відчутніше додається почуття банкрутства економічного. Світові ЗМІ, політики і судді - від іспанських до англійських - вже зовсім відкрито звинувачують Путіна в особистій корупції і причетності до організації політичних вбивств.

Для утримання контролю над ситуацією Путіну найбільше і потрібно те саме «залякування населення» зі статті КК про теракт. Потрібно настрашити ту частину населення, яка готова активно заявляти вимоги змін і вимоги покарання винних. Вони виходять на мітинги, вони беруть участь в організаційній політичній діяльності (від партій, до фондів, типу ФБК, або неформальних об'єднань, типу «Відкритої Росії»), вони беруть участь у виборах і бажають говорити про своє на дебатах, вони вимагають міжнародного розслідування, наприклад , вбивства Нємцова (мета, до речі, поїздки Касьянова в Страсбург).

Цю частину населення треба настрашити, для чого «Перший канал» не потрібен. Їх потрібно залякати, видавити з країни (ну або змусити думати про еміграцію), переконати в тому, що опозиційна діяльність несе реальний ризик життя. Відбити бажання ходити на вулиці і примусити тричі думати перед тим, як писати щось в інтернет.

Кадиров, причетність якого до вбивств не викликає сумнівів, є ідеальним інструментом. Спочатку вони пишуть на папірці йому пост в інстаграм, потім роблять витік «це він самовільно». Як я вже писав, самого Кадирова така гра цілком влаштовує.

Якби Путіну дійсно не подобалося те, що відбувається в Чечні, то вже давно подзвонив би туди який-небудь Володін і сказав: Володимир Володимирович просить так більше не робити. І все.

Цього, як бачимо, не відбувається і, судячи з усього, відбувається зворотне: молодець, задай їм жару, щоб не розслаблялися.

І російська, і зарубіжна історія вчить нас тому, що таку «гру» не можна контролювати. Тут видається не право на написання зухвалих постів, тут видається право на безкарність. «Все, що зроблено власником цього інстаграму, зроблено за велінням короля». Віртуальний мандат на вбивство завжди стає реальним.

Давайте припинимо обговорювати і засуджувати Кадирова. Його піарники просто набивають букви на клавіатурі. Треба обговорювати того, хто дав доручення написати це і дивиться поблажливо, підморгуючи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: