Що Путін насправді думає про Brexit

0 коментувати
Ендрю Вуд: останнім часом Кремль пом'якшив свою риторику щодо Заходу

Ендрю Вуд: останнім часом Кремль пом'якшив свою риторику щодо Заходу

Чому Кремль вирішив почекати і простежити подальший розвиток подій

"Brexit - загадка для Путіна. Російський президент ніколи не скликав би референдум, результат якого не був би заздалегідь зрежисований на його користь. Брюссель в минулому завжди організовував повторні голосування після програшів на референдумі. Президент США, який в кремлівській міфології сприймає європейські країни як васалів, сказав Британії залишитися в ЄС. І все ж ось вона, Велика Британія, приймаюча думку електорату як інструкцію, обов'язкову до виконання. "Якого ж кольору ця революція?" - може задуматися він", - пише колишній посол Великобританії в РФ сер Ендрю Вуд у колонці для Newsweek.

Путін ніколи не скликав би референдум, результат якого не був би заздалегідь зрежисований на його користь

Він розповідає, що здивовані і шоковані західні аналітики відразу ж після голосування кинулися передбачати апокаліптичні наслідки виходу Британії з Євросоюзу. Такий же вплив результат референдуму мав і на інших 27 членів ЄС. Здавалося б, це повинно було зміцнити віру Кремля у слабкість Євросоюзу і надії РФ на розкол на Заході.

Тим не менш, як зазначає автор, реакція російських експертів - кремлівських і наближених до них - була стриманою.

"Тому є серйозні тактичні причини. Останнім часом Кремль пом'якшив свою риторику щодо Заходу. Російська політика щодо України та Сирії виявилися не настільки успішна, як, ймовірно, сподівався Путін,- пояснює Вуд. - Тепер головним завданням є ослаблення західних санкцій, не в останню чергу через вкрай поганий стан російської економіки. Влада не може нескінченно розповідати електорату, що дно кризи пройдене, якщо раз за разом буде здаватися, що це не так".

Автор також додає, що іноземні авантюри зустрічають менше підтримки, ніж в 2014 році, а побоювання щодо майбутнього Росії все посилюються.

"Очікується, що парламентські вибори, заплановані на осінь, будуть сфальсифіковані, але менш відверто, ніж у 2011. Режим не хоче знову стикатися з вуличними заворушеннями", - говорить Вуд.

На думку автора, Москва намагається продати ідею, що Європі варто розвивати підхід "нічого особистого, просто бізнес". А це, принаймні на даний момент, несумісне з очевидними спробами скористатися наслідками результату британського референдуму.

Крім того, Вуд підкреслює, що росіянам варто звертати увагу і на вже існуючих своїх прихильників-націоналістів в інших 27 країнах ЄС.

"Невпевненість всередині ЄС щодо правильного способу реагування на вихід Британії також підштовхує Путіна до того, щоб почекати і простежити за розвитком ситуації, перш ніж вибирати цілі, яких можна буде досягти", - розповідає Вуд, додаючи, що прогнози щодо розвалу Євросоюзу є, як мінімум, передчасними.

Повну версію колонки сера Ендрю Вуда читайте на сайті Newsweek


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: