Що принизливо для російського народу

Борис Вишневський: Рано чи пізно терпець росіян урветься. Як півтора роки тому в Україні

Борис Вишневський: Рано чи пізно терпець росіян урветься. Як півтора роки тому в Україні

«Ганьба – це «закон підлотників», і закон про «іноземних агентів», і нечесні вибори, і цензура на ТБ, і війна з Україною», – пише російський політолог, депутат Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський у своєму блозі для «Ехо Москви»

Російський президент Володимир Путін заявив, що для українського народу «принизливе зовнішнє керування», але попри на складнощі ситуація там виправиться, й Україна розвиватиметься позитивно, «відійшовши від ганебної практики із заняттям ключових позицій в уряді та в регіонах іноземними громадянами».

Сказано це було в Криму, «приєднання» якого до Росії більшість країн світу вважає проведеним під керівництвом Путіна анексією частини території тієї самої України, якій він зворушливо бажає «розвиватися позитивно».

І це було сказано на засіданні Держради, присвяченому розвиткові російського туризму — який сьогодні переживає, м'яко кажучи, не найліпші часи саме через «приєднання» Криму та путінську політику в «українському питанні».

Складнощі в України дійсно є. Головна з них — війна проти бандитів, яких російська влада озброює

Бо дворазовий обвал рубля (прямий наслідок зазначеної політики) та відповідне зростання цін позбавило значну частину російських громадян можливості подорожувати.

(...) Складнощі в України дійсно є. Головна з них — війна проти бандитів, яких засилає і озброює російська влада, ласкаво називаючи їх «добровольцями» або «відпускниками».

Тільки-но вона облишить їх засилати й озброювати — ситуація негайно виправиться. І не тільки в Україні, але й у Росії — для якої все важчий тягар неоголошеної війни. І громадяни якої поступово починають усвідомлювати, що платять за божевільні мрії про розширення «русского мира» не тільки своїм помітно схудлим гаманцем, не тільки руйнуванням планів на майбутнє, але й життям своїх рідних і близьких, потайки засланих на ганебну війну. Про загибель яких їм тепер ще й заборонено говорити під загрозою семирічної відсидки.

Щодо нісенітниці про «зовнішнє керування» — нічого ганебного в запрошенні до уряду трьох іноземців, одна з яких — етнічна українка (з наданням громадянства, зауважимо), нема. Нема нічого ганебного в запрошенні (на тих само умовах) Михайла Саакашвілі губернатором Одеської області.

(...) Нарешті, якщо вже говорити про «ганебну практику» і те, що «принизливе для народу», то доречніше говорити не про Україну, а про Росію.

Доречніше говорити про те, що ганебною практикою є і «закон підлотників», і закон про «іноземних агентів», і нечесні вибори, і цензура на ТБ, і безкарність «православних» погромників, й указ про знищення «санкційних» продуктів, і неприхована розкіш, якою оточено чимало вищих чиновників і керівників держкомпаній, і багатомільярдні розкрадання з бюджету, і чимало іншого. Включно із неоголошеною війною з Україною, яка [війна] зараз, з огляду на повідомлення, цілком може вийти на новий «виток».

І доречніше говорити про те, що принизливо для російського народу мати владу, яка все це «практикує», і терпляче її витримувати.

Рано чи пізно цей терпець урветься. Як півтора роки тому він урвався в Україні.

Повну версію читайте в блозі Бориса Вишневського на сайті «Эха Москвы»


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: