Що посварило Кремль та сепаратистів

1 коментувати
Пол Грегорі: Небажання Путіна приймати Донбас до складу РФ було очевидно давно

Пол Грегорі: Небажання Путіна приймати Донбас до складу РФ було очевидно давно

Якщо у Східній Україні і є громадянська війна, то вона йде між Росією та озброєними нею місцевими жителями

«Військові операції Володимира Путіна задіяли всі військові ресурси Москви. Росія мобілізувала сили з усієї країни, щоб направити їх на схід України. Тепер, коли Путін переключив увагу на підтримку режиму Асада в Сирії, намагаючись зробити РФ одним з основних перемовників з цього питання, йому доведеться знизити градус напруги в Україні», - пише американський економіст, науковий співробітник Гуверівського інституту Пол Грегорі у своїй колонці для Forbes.com.

Експерт розповідає, що плани Путіна щодо створення «великої Росії» провалилися, а прагнення повернути Донбас до складу України, зберігши свій вплив на нього, вимагають звернутися до дипломатії замість військових методів, незалежно від того, чого хочуть його ставленики на Сході України.

Москва раптово змінила платівку. Жителі Донецька, каже вона, не ненавидять Україну

Москва хоче, щоб ДНР та ЛНР перебували у складі України, але мали право вето з питань політичних та економічних союзів. У самих ДНР та ЛНР здебільшого віддають перевагу ідеї незалежності чи приєднання до РФ. Автор вважає, що для досягнення своїх цілей за допомогою Мінська-2 Кремлю доведеться заглушити голоси незгодних.

«Якщо у Східній Україні і є громадянська війна, то вона ведеться між Росією та озброєними нею місцевими жителями. Москва хоче, щоб вони стали троянським конем, що блокує євроінтеграцію України. Багато бойовиків хочуть іншого, і Москві це не подобається», - каже Грегорі. Він наводить у приклад недавні чистки в керівництві ДНР та ЛНР.

Автор розповідає, що нещодавно в ДНР проходило соцопитування, результати якого у самій сепаратистській республіці та в РФ інтерпретували абсолютно по-різному. Заголовок в місцевому Донецькому агентстві новин звучав «Рівень підтримки ДНР не зменшився, склавши 89%, заявили соціологи», а лояльний до Кремля «Московський комсомолець» назвав свою новину «Опитування: населення ДНР не підтримує ополченців та Росію. Такі дані випливають з опитування, проведеного в республіці».

Грегорі задається питанням, звідки два таких діаметрально протилежних погляди. Також він пропонує звернути увагу на риторику «Московського комсомольця»: ДНР називають «самопроголошеною республікою», підкреслюючи, що вона не має легального статусу поза межами України. «Зауваження «ті, хто багато дивиться телевізор», принижує росіян та жителів Східної України, яких переконали в тому, що етнічні росіяни на Сході України ненавидять та бояться українців. Російське телебачення більше року вигадувало історії про зґвалтування, розіп'ятих хлопчиків та вбивства, скоєні «українськими нацистами». Тепер ті, хто дивиться телевізор, повинні повірити в щось інше», - пояснює Григорій.

Колумніст підкреслює, що трьома реченнями МК спростував основні виправдання російської агресії в Україні: що схід України сам піднявся на хвилі страху й ненависті після подій на київському Майдані, що Росії довелося втрутитися, щоб запобігти геноциду етнічних росіян, і що «народні республіки» - легітимні органи влади, на відміну від «київської хунти».

«Москва раптово змінила платівку. Люди Донецька, каже вона, не ненавидять Україну. Вони не російські патріоти. Вони вважають себе «патріотами Донбасу». Тому вони повинні залишитися у складі України, але отримати спеціальний статус», - аналізує колумніст.

Грегорі нагадує, що небажання Путіна приймати Донбас до складу РФ було очевидним давно – у російського президента немає на це грошей. Окрім того, будучи частиною Росії, Донбас перестане бути важелем впливу на українську політику.

Тому Путін сподівається домогтися свого на переговорах другого жовтня. Колумність вважає, що на Німеччину, Франціїю, Україну та Росію чекає непростий діалог.

Повну версію колонки Пола Грегорі читайте на сайті Forbes.com


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: