Що Китай покаже на військовому параді

1 коментувати
Тейт Наркин: Парад може стати яскравим нагадуванням про успіхи китайської військової промисловості
Скріншот з Youtube

Тейт Наркин: Парад може стати яскравим нагадуванням про успіхи китайської військової промисловості

Військовий парад демонструє зростаючий і добре фінансований сегмент власних військових розробок Китаю

«Близько 12 тис. військовослужбовців Народно-визвольної армії Китаю, 100-200 літаків і більше 500 одиниць військової техніки в четвер візьмуть участь у військовому параді в китайській столиці, приуроченому до капітуляції Японії, якою ознаменувався кінець Другої світової війни», - пише член Ради по глобальному порядку денному при Всесвітньому економічному форумі Тейт Наркін у колонці для CNN.

Цей парад, пише автор, покликаний послати різні сигнали як внутрішній, так і зовнішній аудиторії Китаю – включно зі Сполученими Штатами й такими регіональними суперниками КНР, як Японія і Тайвань. Останні втягнуті в суперечки з КНР відносно територій або питань суверенітету.

Заява китайського уряду про те, що 84% озброєнь, які будуть представлені на параді, раніше ніколи не з'являлися на публіці, лише підлила масла у вогонь, підкреслює аналітик. Тим не менш, багато з представлених одиниць озброєнь, напевно, будуть до певної міри знайомі військовим фахівцям і спецслужбам, які моніторять військовий потенціал Китаю.

Запланований парад також може виступати в якості потужного нагадування про успіхи китайської військової промисловості

Разом з тим, піднята завіса – хоча б на декілька годин – з досить закритої програми військової модернізації Китаю дасть поживу для роздумів спостерігачам, які прагнуть оцінити еволюцію і стрибки Китаю в удосконаленні свого воєнного потенціалу, на тижні.

Мабуть, найбільш важливим моментом у цьому параді є те, що він демонструє зростаючий і добре фінансований сегмент власних військових розробок Китаю, зазначає Наркін.

Хоча китайська оборонна промисловість як і раніше відстає від США в галузі інновацій, масштаб і ефективність у ряді важливих технологічних областей - як, наприклад, конструювання авіаційних двигунів – протягом останнього десятиліття в значній мірі згладили ці прогалини.

Запланований парад також може стати яскравим нагадуванням про успіхи китайської військової промисловості, що повинно спровокувати активізацію обговорень у Вашингтоні, Токіо та Тайбеї щодо нових підходів до управління майбутніми військовими і геополітичними загрозами в регіоні.

Переклад НВ

Повну версію колонки Тейта Наркіна читайте на CNN

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: