Що якщо ми зізнаємося дітям, навіщо займаємося сексом

2 коментувати
Еліс Дрегер: Познайомся - твої геніталії. Це місце, куди тебе б'ють

Еліс Дрегер: Познайомся - твої геніталії. Це місце, куди тебе б'ють

Дорослі через дурощі вважають, що, якщо розповісти дітям про секс правду, вони почнуть займатися ним раніше, ніж слід

«Кілька місяців тому дев'ятирічний син приніс додому в рюкзаку повідомлення про заняття зі статевого виховання», - розповідає письменниця і фахівець з біоетики Еліс Дрегер у колонці для Pacific Standard.

Коли автор передала повідомлення чоловікові за обіднім столом, син з гордістю заявив: «Я сказав вчительці, що ми вже обговорили це вдома». Батьки перезирнулися і подумали про одне й те ж: за тиждень до цього клас проходив тему «електрика», і вчителька не змогла відповісти на кілька запитань про батарейки, тому звернулася до їхнього сина, який зміг пояснити класу, як саме батарейки заряджаються, перезаряджаються і розряджаються. Він багато дізнався про електрику будинку.

Як і про секс.

«Знаєш, - сказав мій чоловік сину, - це один з тих випадків, коли тобі не варто допомагати вчителю, навіть якщо ти все знаєш», - згадує автор.

Якби діти були єдиною мотивацією для заняття сексом, ми займалися б ним не дуже часто

«Думаю, саме тому, що мій син так багато знає про секс, його друзі іноді намагалися ставити мені питання. Я завжди гублюся в таких ситуаціях, - зізнається Дрегер. – Як правило, я чесно відповідаю на дитячі запитання, демонструючи, що не соромлюся ні запитання, ні відповіді – йдеться про війну, інвалідність, хворобу, секс, сварку між сусідами або про що-небудь ще. Але в нашій культурі, що створила навколо сексу ауру негативу, чи можу я насправді відповідати на питання чужої дитини про секс?».

«Одного разу дев'ятирічна Елейн раптово запитала мене про контрацепцію. Я сказала їй: «Послухай, мені потрібно зателефонувати твоїм батькам і уточнити, чи вони не проти, щоб я поговорила з тобою?». Вона погодилася. Відповідь її матері виявивилася несподіваною: «Так, будь ласка, відповідайте на всі її запитання! І скажіть, що вона може звертатися до вас завжди!».

Авторка розповідає, що її спокійне ставлення до обговорення теми сексу з дітьми іноді стає проблемою, бо більшість дорослих таким ставленням похвалитися не може; крім того,  культура, яка панічно боїться педофілів тільки провокує ще більше мовчання.

«Ще був випадок в третьому класі, коли мій син приніс у школу домашнього щура,якого звали Сироп на урок «покажи та розкажи». Після того, як ми розповіли, як доглядаємо за Сиропом, як його годуємо, про його звички і стосунках з нами, один маленький хлопчик поставив питання: «А що це у Сиропа під хвостом?». «Ти маєш на увазі ці горби? – запитала я. Він кивнув. – Це геніталії Сиропа». Почалося справжнє стовпотворіння. Ми з сином були спантеличені. «Що смішного ти сказала?» - запитав він. «Не знаю», - щиро відповіла я, поки вчителька намагалася навести порядок. Потім хлопчик продовжив: «Але я не знаю, що таке геніталії». «Це місце, де дуже боляче, якщо тебе б'ють туди», - відповів інший хлопчик, зображуючи удар. «Чудово, – подумала я про себе. – Познайомся: твої геніталії. Це місце, куди тебе б'ють».

Пізніше вона запитала вчительку, що та відповіла на питання – і вчителька зізналася, що, найімовірніше, проігнорувала б його, перейшовши до іншої теми. Це вразило Дрегер, оскільки та ж сама вчителька чесно розповідала учням про рак, коли один з її друзів помирав від цієї хвороби. Вона без сорому пояснила дітям проблеми раку і смерті, але при цьому не в змозі відповісти на питання про геніталії?

«Вона пояснила мені, що їй доведеться написати записку батькам дитини. У ній вона згадала про те, що трапилося і написала, що «Еліс у своїй прямій та чесній манері відповіла на запитання». І все ж у цій записці відчувалася нота сорому», - згадує автор.

«У повідомленні про клас статевого виховання теж була ця нотка: «згідно із законодавством штату, ви маєте право ознайомитися з матеріалами та змістом програми курсів з профілактики ВІЛ/СНІД та інших серйозних ЗПСШ, а також зі статевого виховання». Ми з чоловіком погодилися, що згадка ВІЛ/СНІД може бути шифром, що означає, що мова піде про гомосексуальність. Який спосіб «зашифрувати» наших друзів-геїв», - іронізує вона.

«Я сподівалася, що хоча б вчитель фізкультури не стане використовувати шифри. Діти стільки енергії витрачають не тільки на те, щоб вивчити звичайну мову батьків, але і ще і на те, щоб вивчити їх шифровану мову. Я пам'ятаю, коли вийшов фільм Джуно, весь клас мого сина зацікавився, що означає «випадково завагітніти», - розповідає Дрегер.

Її син, мабуть, був спантеличений, бо для нього «випадково завагітніти» було все одно що «обпектися, забувши, що плита ввімкнена». Їй довелося пояснити, що найчастіше люди займаються сексом, хоча і не збираються заводити дітей. Тому можна завагітніти, якщо займатися сексом для задоволення, не використовуючи контрацепцію. Дитина виглядала шокованою, і авторка зрозуміла, що забула пояснити ій, що займаються сексом не тільки для народження дітей.

«Подумай про еволюцію, - додала вона, - якби діти були єдиною мотивацією для заняття сексом, ми займалися б ним не дуже часто, і наші гени не надто активно передавалися б. Але якщо люди і інші тварини отримують від сексу задоволення...»

«Тоді вони будуть часто займатися сексом, а гени – передаватися!» - відповів її син. Авторка кивнула, і він продовжив: «А ви з татом коли-небудь займалися сексом через це?».

«Найчастіше ми займаємося цим для задоволення, любий, - відповіла вона. Син виглядав одночасно завороженим і засмученим. – Ти знаєш, що не був випадковістю. Я припинила берегтися, щоб завагітніти, і ми були неймовірно щасливі, коли ти з'явився».

«Потім син захотів дізнатися, що означає отримувати задоволення. Я відповіла, що це схоже на те, коли тобі чешуть сверблячу ділянку спини, причому в правильному місці. Я сказала, що після статевого дозрівання він дізнається, як відчувається цей свербіж. Він кивнув», - пише Дрегер.

Після уроку виявилося, що про секс на занятті взагалі майже не говорили, і її син вирішив, що ВІЛ – це спадкова хвороба. Нам довелося пояснювати, як насправді люди заражаються ВІЛ.

«Син запитав, чому в школі про це не розповідають. І чоловік аргументував йому, дорослі через дурощі вважають, що, якщо розповісти дітям про секс правду, вони почнуть займатися ним раніше, ніж слід, хоча факти свідчать про протилежне», - розповідає авторка.

«І я задумалася: як смішно, що ми не можемо змусити себе розповісти своїм дітям головну істину про секс – що найчастіше ми займаємося ним для задоволення. Спостерігаючи, як мій син їсть бейгл з арахісовим маслом, я зрозуміла, що завдяки йому дізналася, як від одного заняття сексом отримувати задоволення довгі роки. Часто я навіть не можу усвідомити, що він з'явився на світ завдяки сексу. Він – щось чарівне», - підсумовує Дрегер.

Повну версію колонки Еліс Дрегер читайте на сайті Pacific Standard


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: