Ще одна потенційна ціль Путіна

3 коментувати
Ендрю Міхта: Молдова перебуває під загрозою системного краху
wiadomosci.onet.pl

Ендрю Міхта: Молдова перебуває під загрозою системного краху

Якщо Захід не допоможе Кишиневу, у Росії будуть всі козирі для політичної перемоги в Молдові

Грандіозний корупційний скандал, хиткі позиції проєвропейського уряду і регіон, що відокремився і став домівкою для російських військ, – всі необхідні інгредієнти для кризи на південному фланзі НАТО в Молдові є», - пише професор Військово-морського коледжу США та науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ендрю Міхта у колонці для Тһе Амегісаn Interest.

Після того як Росія захопила Крим і розпалила війну на сході України, більшість сценаріїв щодо напрямку її наступного потенційного наступу сфокусувалися на країнах Балтії, зазначає автор. Це відвернуло увагу від регіону, який з легкістю може стати наступною ціллю Росії. Зруйнована економіка, провал уряду і зміна настроїв у суспільстві створили у Молдові всі необхідні умови для чергової вправи російської гібридної війни.

Молдова може поринути в політичну орбіту Москви глибше, ніж коли-небудь

Молдова – це пострадянська країна з триваючим замороженим конфліктом у контрольованому Росією Придністров'ї. Москва вже продемонструвала, що може при бажанні смикати за мотузочки у цьому конфлікті, підкреслює політолог. Більш того, гігантський корупційний скандал, спричинений крадіжкою мільярда доларів через складну банківську схему, поставив країну під загрозу системного краху.

Поглиблення кризи в Молдові, розповідає колумніст, спровокувало вуличні демонстрації і вимоги звільнити корумпованих олігархів від влади, що супроводжуються зростанням прагнень громадськості повернути країну в орбіту Росії і моторошною радянською ностальгією.

Це особливо гнітить, зважаючи на геостратегічне положення країни, розташованої неподалік від узбережжя Чорного моря, вздовж південного флангу НАТО, безпосередньо на кордоні з Румунією, затиснутою між НАТО з одного боку та Україною з іншого.

Молдова може повернутися на політичну орбіту Москви, перетворившись згодом у «новий Калінінград»: спершу ставши політичною базою для чинення тиску на Південно-Східну Європу за бажанням Кремля, а згодом – місцем дислокації російських військових об'єктів, що ще більше ускладнить завдання для США і НАТО щодо захисту союзників у Європі.

Якщо Захід не зверне увагу на Кишинів, особливо для того, щоб допомогти полегшити економічну кризу в країні і приступити до боротьби з системною корупцією, у Росії будуть всі козирі для політичної перемоги в Молдові. Вона зробить наступний молдовський уряд частиною своєї зростаючої сфери впливу і буде чинити ще більший тиск на південно-східний фланг НАТО, підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Ендрю Міхти читайте на Тһе Амегісап Interest

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: