Сепаратистські вибори та агонія Кремля

Віталій Портников: Вибори скасувати не можна – не по-пацанськи. Але і проводити не можна

Віталій Портников: Вибори скасувати не можна – не по-пацанськи. Але і проводити не можна

«У Путіна зрозуміли, що авантюра з фейковими виборами в Донбасі не вдалася», - пише журналіст Віталій Портніков у своїй колонці для newsru.ua

Заяви, зроблені секретарем російського Радбезу Миколою Патрушевим в Архангельську – відображення тієї дипломатичної агонії, в якій опинився путінський режим напередодні терміну виконання мінських угод. Патрушев, один з визнаних "яструбів" в путінському оточенні, відомий своєю підкреслено параноїдальною реакцією на зовнішній світ, озвучив те, чого не хочуть говорити ні Путін, ні Лавров – Росія мінські угоди виконувати не збирається, але хоче, щоб в цьому звинуватили Україну.

Росія мінські угоди виконувати не збирається, але хоче, щоб в цьому звинуватили Україну

Спілкуючись з журналістами, Патрушев нагадав їм про слова президента України щодо трьох варіантів розвитку подій в окупованому Росією Донбасі. Петро Порошенко говорив про ці три сценарії для того, щоб підкреслити безальтернативність виконання мінських угод. Власне, це і був третій варіант. Але версія Патрушева відрізняється від версії Порошенко в одному ключовому пункті. "Думаю, не варто довго міркувати, чому всі ці три сценарії нереальні" - говорить він. Всі три! Тобто виконання Мінських угод теж.

Щоправда, секретар Радбезу вважає, що невдача мінських угод пов'язана з "київським саботажем". Але в тій же заяві він красномовно пояснює, як розуміє саботаж – виявляється, українське керівництво не збирається визнавати – увага – "ДНР" і "ЛНР". Не збирається визнавати! Так, ніби хоч в одній міжнародній угоді, у якій брали участь, між іншим, і Росія, і Україна, містилася хоч одна згадка про вигаданих Патрушевим та іншими кремлівськими фантазерами в штатському "народних республік" лікуючої шпани. Так ні ж, мінські угоди – це якраз шлях до повної та остаточної ліквідації "ДНР" і "ЛНР". Щоб і духу їх бандитського не залишилося.

Але в Кремлі, очевидно, вважали інакше. Були переконані, що на Заході і в Києві погодяться з "виборами" в фейкових республіках, які Захарченко і Плотницький зважилися проводити за вказівкою своїх московських кураторів. Що змушені будуть легітимізувати саме існування "народних республік" і їх ватажків – тільки щоб за всяку ціну відновити територіальну цілісність країни. І тепер, коли путінська авантюра не вдалася, судорожно шукають вихід із ситуації. Фейкові вибори скасувати не можна – не по-пацанськи. Але і проводити не можна – слідом за цим піде посилення санкцій проти хиріючої російської економіки. Тоді що робити? Те, що робить Патрушев – істерити в Архангельську і в усьому звинувачувати Україну.

Для агонізуючого режиму цілком правильний підхід.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: