Секретна зброя США

0 коментувати
Білл Гейтс: Якщо США хочуть залишатися лідером в інноваціях і надалі, їм доведеться докласти більше зусиль
youtube.com

Білл Гейтс: Якщо США хочуть залишатися лідером в інноваціях і надалі, їм доведеться докласти більше зусиль

Сьогодні за світове лідерство змагається більше країн, аніж будь-коли

«США захоплені перипетіями президентських перегонів. Як відзначають багато коментаторів, під час праймеріз увага більше приділяється персоналіям, аніж політиці», - пише американський підприємець і один із засновників компанії Microsoft Білл Гейтс у колонці для Reuters.

У той час як партії сконцентровані на тому, хто буде представляти їх восени на виборах, автор пропонує звернути увагу на щось принципово важливе для всіх - безпрецедентний потенціал Америки у галузі інновацій.

Коли Сполучені Штати інвестують в інновації, вони створюють підприємства і робочі місця, надають американцям кращу медицину й безпеку, а також рятують життя і борються зі злиднями в найбідніших країнах світу. Таким чином, це надає майбутньому президенту величезні можливості допомагати людям в Америці та у всьому світі.

Витрати на наукові дослідження і розробки Китаю збільшилися вдвічі

Звісно ж, інноваційний потенціал США не є чимось новим. «Ми винаходимо вже більше двох століть: згадайте про Бенджаміна Франкліна, Маргарет Найт, Томаса Едісона», - зазначає Гейтс. До кінця Другої світової війни Сполучені Штати лідирували в автомобілебудуванні, електроніці, медицині, авіаційно-космічній галузі тощо. «Цей успіх пояснити не так вже й складно: уряд фінансує науково-дослідні інститути світового рівня, які створюють нові технології. Тим часом, американські підприємці виводять їх на ринок», - продовжує колумніст.

Проте ситуація істотно змінилася: сьогодні за світове лідерство змагається більше країн, аніж будь-коли, і вони розуміють цінність інновацій. Починаючи з 2000 року, витрати на наукові дослідження і розробки Південної Кореї (вимірюються у відсотках від ВВП) зросли на 90%, Китаю - подвоїлися. Сполучені Штати, тим часом, залишилися на колишньому рівні. «Це чудово, що інший світ більше вкладає в інновації, але якщо США хочуть залишатися лідером у цій галузі й надалі, їм доведеться докласти більше зусиль», - підкреслює Гейтс.

До кінця літа партії визначаться з лідерами і почнуть готуватися до листопадових виборів. Кандидати викладуть свої бачення майбутнього розвитку Америки, а також плани їхнього втілення. Напевно, точки зору будуть сильно відрізнятися. Однак, зазначає колумніст, хочеться вірити, що, незалежно від того, як різні люди бачать майбутнє Америки, інновації завжди будуть грати в ньому істотну роль.

Переклад НВ

Повну версію колонки Білла Гейтса читайте на Reuters

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: