Секрети виховання дітей. Як це роблять у Німеччині

0 коментувати
Сара Заске: Вчителі та інші батьки відмовляли мене вчити дітей читати до школи

Сара Заске: Вчителі та інші батьки відмовляли мене вчити дітей читати до школи

Німецькі батьки дуже цінують незалежність і відповідальність

«Коли я вперше опинилася на дитячому майданчику в Берліні, я перелякалася. Усі батьки-німці сиділи разом і пили каву, не звертаючи уваги на дітей, які звисали з шестиметрового дерев'яного дракона над пісочницею. Де гори захисних матів з піни? Попередження про відповідальність? Адвокати? «Achtung! Nein!» - заволала я ламаною німецькою. І діти, і батьки мене проігнорували», - пише журналістка Сара Заске у колонці для Time.

Три головних події в житті німця – похід у перший клас, перетворення на підлітка і вступ у шлюб

Вона зазначає, що німецькі батьки дуже цінують незалежність і відповідальність. Батьки, яких вона зустріла на майданчику, не ігнорували своїх дітей; вони їм довіряли.

Автор називає кілька німецьких секретів успішного виховання дітей:

1. Не примушуйте їх читати

Дитячі садки в Німеччині не роблять наголос на читання. «По суті, вчителі та інші батьки відмовляли мене вчити дітей читати до школи», – зазначає автор. Вважається, що в дитячому садку потрібно грати і вчитися спілкуватися з однолітками. Навіть у першому класі діти вчаться лише півдня – обов'язково з двома виходами на прогулянку для відпочинку. Проте, згідно з даними Організації економічного співробітництва і розвитку за 2013 рік, німецькі підлітки показують кращі результати з читання, математики та інших предметів, ніж їхні однолітки-американці.

2. Заохочуйте дитячі ігри з вогнем

«Моя другокласниця прийшла зі школи, захоплено розмахуючи повідомленням. Вони готують проект, пов'язаний з вогнем. Можна їй запалити свічки і поекспериментувати з сірниками? Ми запалили свічки і почали палити всілякі речі – у повній відповідності з технікою безпеки. Це було чудово. І все ж вона була єдиною дитиною в класі, якій батьки не дозволили підривати потужні феєрверки на Новий рік», – розповідає Заске.

3. Дозволяйте дітям майже всюди ходити поодинці

Більшість учнів молодших класів ходять до школи та у своєму району без батьків. Деякі навіть їздять на метро самостійно. Зрозуміло, німецькі батьки турбуються про їхню безпеку, але їх частіше турбує те, як діти перейдуть дорогу, а не те, що їх можуть викрасти.

Факти, як зазначає автор, на боці німців: викрадення незнайомцями дуже рідкісні. Самостійність же позитивно впливає на розвиток дітей.

4. Святкуйте, коли школа починається

«Один з моїх друзів у Берліні нещодавно розповів мені, що три найбільш значущі події в житті німця – це Einschulung (вступ у перший клас), Jugendweihe (перетворення на підлітка), і вступ у шлюб», - розповідає Заске. За її словами, всі три події святкуються в Німеччині з великим розмахом.

5. Щодня виводьте дітей на прогулянку

У німців поширено прислів'я: «Не буває поганої погоди, тільки невідповідний одяг». До того, як важливо гуляти на свіжому повітрі, дітей привчають ще з дитячого садка. Це також помітно по дитячих майданчиках Берліна: навіть у найхолоднішу погоду батьки збирають дітей і виводять їх у парк (або відправляють їх гуляти самостійно).

«А тепер повернемося до дракона – з моменту переїзду я спробувала перейняти німецький підхід до виховання, і моя восьмирічна дитина залізла на цього шестиметрового дракона; але я все одно боюся відпускати її гуляти одну по району. Я зробила маленький крок вперед і відпустила її в булочну (це зовсім недалеко – спуститися сходами і оминути одні двері). Вперше, коли я їй дозволила, дочка повернулася назад, сяючи від гордості та простягаючи мені власноруч куплені булочки. Я вирішила не казати їй, що її мати-американка була на балконі і весь час за нею спостерігала», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Сари Заске читайте на сайті Time


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: