Рука Москви. Що чекає США у найближчі місяці

2 коментувати
Рука Москви. Що чекає США у найближчі місяці
Сценарій, розслідуванням якого зараз займаються в Америці, по суті, вже був реалізований в інших країнах

«Заголовок в The Washington Post «США розслідують можливий таємний план росіян з втручання в листопадові вибори» напевно багатьом видався дивним. Таємна російська змова зі зриву виборів США через масштабний злом системи голосування? Схоже на трилер або фільм з Гаррісоном Фордом», - пише британська журналістка і історик Енн Епплбаум у колонці для The Washington Post.

Навіть невинні особисті розмови і листи в опублікованому вигляді можуть виглядати зловісно

Вона розповідає, що сценарій, розслідуванням якого зараз займаються в США, по суті, вже був реалізований в інших країнах. Більш того, значна частина історій розгорталася в публічному просторі, так що слово «таємні» не зовсім підходить для їх опису.

Епплбаум пояснює, грунтуючись на досвіді інших країн, чого Америці варто очікувати в найближчі місяці:

1. «Дональд Трамп, серед радників якого є кілька людей, пов'язаних з Росією, буде зміцнювати свій меседж «вибори підтасовані». «Опитування брешуть», думку «реальних людей» не враховують, корумповані еліти/клан Клінтон /популярні медіа змовилися, щоб перешкодити йому прийти до влади», - прогнозує автор.

2. «Росія продовжить поширювати і публікувати матеріали, які її хакери вже отримали завдяки атакам на сервери Національного комітету Демократичної партії, Фонду Джорджа Сороса, колишнього Верховного головнокомандувача НАТО генерала Філіпа Брідлава і, ймовірно, не тільки. Ідея в тому, щоб дискредитувати не тільки Гілларі Клінтон, а й американський демократичний процес в цілому і, знову ж таки, «еліти», які нібито ним керують. Як ми помітили за прикладом кількох країн, навіть невинні особисті розмови і листи в опублікованому в газетах вигляді можуть виглядати зловісно», - зазначає Епплбаум.

3. Вона впевнена, що напередодні або в день виборів російські хакери спробують зламати системи для голосування. Злом систем реєстрації виборців в Іллінойсі та Арізоні показують, що це цілком можливо.

4. «Росіяни спробують вплинути на вибори. Вони можуть підтасувати голоси на користь Трампа. Або ж - і це буде ще гірше - вони можуть підтасувати голоси на користь Клінтон, залишивши докази, які дозволили б пов'язати махінації з командою Гілларі», - міркує Епплбаум.

5. Результатом цього, на думку Епплбаум, стане істерія в пресі, слухання, юридичні конфлікти, масові акції, конституційна криза - а за ними підуть хаос і сум'яття. Сам інститут президентства опиниться під ударом. В результаті Трамп дійсно може стати президентом. Але навіть якщо президентом буде Клінтон, її репутація буде серйозно пошкоджена, і якась частина країни буде вважати її нелегітимною.

6. «Ймовірніше, що злом не вдасться або навіть не відбудеться. Але в чому проблема, якщо така спроба відбудеться - або підуть чутки про те, що вона відбулася? Паніка і хаос будуть такими ж, як і після реального злому» - попереджає Епплбаум.

7. У чому підсумок для Трампа? Якщо він виграє, то він виграє. Якщо він програє - є сотні способів заробити гроші на темі «вибори були сфальсифіковані». Він може почати конспірологічну медіакампанію. Він може знімати фільми. Він може стати героєм.

«Як би там не було, політичний процес підірваний, підірвано довіру суспільства, і привабливість демократії США - як всередині країни, так і в усьому світі - зменшується», - робить висновок Епплбаум.

Повну версію колонки Енн Епплбаум читайте на сайті The Washington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: