Розвіддані вчорашньої свіжості

2 коментувати
Юлія Латиніна: Туреччина дійсно бере нафту в ІДІЛ
youtube.com

Юлія Латиніна: Туреччина дійсно бере нафту в ІДІЛ

Якщо генерали вважають, що бензовози ІДІЛ приносять прибуток Ердогану, вони можуть їх просто розбомбити

«2 грудня на брифінгу для ЗМІ генерали Міноборони РФ звинуватили нашого недавнього союзника в боротьбі проти розтлінної Гейропи, а тепер найлютішого ворога — президента Туреччини Реджепа Ердогана — у торгівлі нафтою з ІДІЛ», - пише російська журналістка Юлія Латиніна в колонці для «Нової газети».

Виступ заступника міністра оборони Анатолія Антонова був найліричнішим, зазначає вона. Він назвав ІДІЛ «монстром міжнародного тероризму, що став дибом » і заявив, що обличчя Ердогана та його сім'ї «вимазані злодійською нафтою». Однак жодного доказу гучним звинуваченням генерал Антонов наводити не став.

Слідом за міністром оборони Антоновим слово взяв начальник ГОУ Генштабу генерал-лейтенант Сергій Рудськой, пише автор. Він продемонстрував дійсно вражаючу кількість фото- та відеоматеріалів, які зафіксували безперешкодне проходження турецького кордону бензовозами з Сирії, а також цілі стада цих бензовозів на стоянках у портових терміналах.

Знімки ці, без сумніву, доводили, що у Росії є безпілотники, і вони вміють знімати, але радісне враження від наочних доказів нашого військово-технічного прогресу дещо обмежувалося тим, що прив'язки цих фур до Ердогана документально продемонстровано не було. Латиніна підкреслює, що докази у вигляді фур на стоянках у портах виглядали і ще дивніше. Ну стоять. У портах. На стоянці. І?

Знімки ці, без сумніву, доводили, що у Росії є безпілотники, і вони вміють знімати

Словом, докази генерал-лейтенанта Рудського не справили належного враження. Хоча, як не дивно, генералам було про що говорити.

«Туреччина дійсно бере нафту в ІДІЛ», - вважає автор. Цей висновок можна зробити з одного тільки простого факту, що обсяги відвантаження газового конденсату, «прямогонки», і нафтопродуктів з Новоросійська до Туреччини впали за останній рік на 50-70%. Кризи в Туреччині за цей час не сталося, і логічно припустити, що утворений дефіцит Туреччина компенсує в якомусь іншому дешевому місці.

Крім цього, Білал Ердоган, син президента Ердогана, є одним з трьох акціонерів BMZ Group.

BMZ Group привертає до себе увагу. По-перше, вона дійсно належить синові президента Ердогана і ще двом членам сім'ї — Мустафі Ердогану і Зії Ильгену. По-друге, вона якраз нещодавно, у вересні, купила за 36 млн доларів два нових танкера, Armada Fair і Turkter 82, збільшивши тим самим свій флот до п'яти танкерів. По-третє, відомості про те, що танкери BMZ Group дійсно возять іділівську нафту з Бейрута і Джейхана, просочилися в західну пресу ще тоді, коли президенти Росії й Туреччини разом відкривали в Москві мечеть, а в самій Туреччині вони є стандартним звинуваченням з боку місцевих навальних.

«І ось ще що: генералам зовсім не треба проводити брифінги. Це не їхній профіль. Якщо генерали вважають, що бензовози ISIS приносять прибуток Білаль Ердогану, вони можуть їх просто розбомбити. І все», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Юлії Латиніної читайтне на сайті «Нової газети»

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: